jít naiDNES.cz

Piráti nerozhodli, Michálek zůstává. Vedení už kvůli tomu opustil europoslanec Peksa

Mikuláš Peksa (vzadu vlevo) a Jakub Michálek (vzadu vpravo) mají mezi sebou velké spory. | foto: Profimedia.cz

Druhý muž Pirátů, Jakub Michálek ustál hlasování o svojí budoucnosti v pozici místopředsedy strany. Ačkoliv jeho setrvání nepodpořila potřebná většina, dostatek hlasů nedostala ani varianta pro jeho odvolání. O jednoho místopředsedu ovšem strana přišla. Mikuláš Peksa, který se nechal slyšet, že ve vedení strany skončí buď Michálek, nebo on, potvrdil svoji rezignaci.

Jakub Michálek zůstává místopředsedou Pirátské strany. Ustál hlasování celostátního fóra, které na základě podnětu šéfky personálního odboru Jany Koláříkové, již měl dle jejích slov šikanovat, rozhodovalo o jeho odvolání.

Pro variantu Michálkova konce se vyjádřilo 294 členů, potřebnou většinou však bylo 385 hlasů. Tu ovšem nezískali ani ti, kteří se rozhodli Michálka podpořit, takových členů bylo 371. Hlasování tak skončilo bez usnesení.

K hlasování už se na Facebooku vyjádřil samotný Michálek. Ten poděkoval za projevenou důvěru, zopakoval také, že už ale na místopředsedu znovu kandidovat nebude. Soustředit se prý chce na práci ve Sněmovně.

04.listopadu 2019 v 22:24, příspěvek archivován: 05.listopadu 2019 v 11:04

Vážení přátelé,

dnes jsem obhájil funkci místopředsedy Pirátů. Členská základna rozhodla, pro odvolání hlasovalo 38 %, proti odvolání 48 %, celkem se účastnilo 770 členů, což je rekordní účast 76 %, odvolání neprošlo. Demokracie v naší straně funguje a rozhodnutí celostátního fóra bych v každém případě respektoval. Za projevenou důvěru děkuju a vážím si jí.

Jak všichni víte, znovu kandidovat nebudu, protože práce ve sněmovně mě naplňuje a plně vytěžuje. Navíc chci dát přílež...itost mnoha nadějným zastupitelům, které máme. Moje práce se bude soustředit na sněmovnu, tento týden zahájíme reformu exekucí, což považuju za velký dluh politiků k 840 tisícům lidem v exekuci.

I přes výsledek hlasování fóra ovšem Piráti o jednoho místopředsedu přišli. Na vzniklou situaci už zareagoval i europoslanec Mikuláš Peksa, který dopředu avizoval, že svoje místo ve vedení strany opustí, jestliže fórum Michálka neodvolá. A svoje „buď on, nebo já“ dodržel.

„Avizoval jsem svou rezignaci na druhou půlku listopadu. Vzhledem k rozhodnutí celostátního fóra a skutečnosti, že jsem byl v neděli zvolen předsedou Evropské pirátské strany, necítím potřebu čekání prodlužovat a tímto se s okamžitou platností vzdávám funkce místopředsedy České pirátské strany,“ vzkázal Peksa v úterý ráno.

Piráti o Michálkově odvolání nerozhodli, takže zůstává. Vedení už proto opustil...

Vyjádření Mikuláše Peksy

Piráti budou každopádně budou volit nové vedení strany na lednovém celostátním fóru v Ostravě. Jak bylo zmíněno, Jakub Michálek tam svoje křeslo přenechá jiným. 

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat