jít naiDNES.cz

Z nákupu, nebo cestou k vodě? Takhle si vražedkyně Janáková žije na svobodě

  • Petra Janáková se dopustila chladnokrevné vraždy.
  • Spolu s manželem vylákala do auta sběratele známek, kterého ranou do hlavy popravila.
  • U soudu dostala nejprve doživotí, trest jí pak byl zkrácen na 30 let.
  • Ani ne po dvou letech ve věznici otěhotněla, pravděpodobně si opatřila sperma.
  • Soud jí ze zákona trest přerušil do září 2020, kdy bude dítěti rok.

Vražedkyně Janáková jako občanka Jilemnice. Po městě si chodí jako u moře! | foto: koláž Expresu

Její přerušení trestu rezonuje veřejností, obyvatelé Jilemnice mají strach. Chladnokrevná vražedkyně Petra Janáková ovšem humbuk kolem svojí osoby zjevně neřeší a má se na svobodě dobře. Expres.cz získal fotografii, na které Janáková ve slušivých šatech a slunečních brýlích kráčí z nákupu, jako by se právě chystala na pláž. „Máme strach, pohybuje se mezi námi narušená osoba,“ řekla nám místní žena.

Chladnokrevně popravila a spolu s manželem oloupila sběratele známek, k dalším čtyřem vraždám nechybělo mnoho. Petra Janáková vyfasovala třicet let vězení, resocializace u ní byla vyloučena, přesto je nyní na svobodě. V kriminálu si opatřila sperma, otěhotněla a ze zákona ji trest musel být trest přerušen.

Janáková spokojeně sedla na vlak do Jilemnice a nyní už má přebývat u své matky. Jak jsme vás včera informovali, podle očitých svědků se po pětitisícovém krkonošském městě promenáduje, jako by byla na dovolené.

A skutečně.

Expres.cz získal fotografii vražedkyně přímo z jilemnických ulic. Pod slušivými letními šaty se jí rýsuje šestiměsíční břicho, na očích má sluneční brýle, a přestože si v taškách pravděpodobně nese nákup, na první pohled to vypadá, jako by právě mířila na koupaliště.

Petra Janáková chodí po Jilemnici, jako by snad byla u moře.

Petra Janáková v Jilemnici

„Chová se úplně normálně, jakoby nic. Vždyť to vidíte,“ napsala nám znechuceně jedna z místních obyvatelek. 

Ta také potvrdila, že mezi místními panují z přítomnosti Janákové obavy.

„Psychicky narušená osoba se pohybuje mezi lidmi, bez jakékoliv kontroly, bez povinnosti se hlásit, bez omezených vycházek,“ posteskla si.

Petru Janákovou nyní čeká nejméně rok a čtvrt na svobodě, do vězení by se měla vrátit v září 2020, až bude dítěti jeden rok.

Problémem ovšem je, že pokud do té doby znovu otěhotní, přerušení trestu jí ze zákona musí být prodlouženo. A případů, kdy byl trestankyni takto odložen nástup do vězení hned několikrát, rozhodně není málo. 

Fotogalerie

Komentáře