Nečas zuří z „lynče“ zázračně uzdravené Jaňulky: „Šli jsme jen do kina a slavit!“

Jana Nečasová neustále obráží soudy a čelí závažným obviněním, nicméně vypadá stále silně a neohroženě. Její manžel vedle ní působí jako ustrašené dítě schovávající se pod maminčinu sukni. | foto: iDNES.cz

Velká vlna nevole a komentářů se snesla na hlavu Jany Nečasové, dříve Nagyové. Ta se totiž ze zdravotních důvodů nemohla na začátku června účastnit hlavního líčení v případu zneužití Vojenského zpravodajství, kdy měla nechat sledovat manželku tehdejšího premiéra, svého nynějšího manžela. Jenže fotografie z narozenin Václava Klause ji zachytila ve velmi dobré kondici s vínem a ve společnosti mocných mužů.

„Moje paní ve skutečnosti už od minulého týdne nebyla v pracovní neschopnosti. Má dlouhodobé zdravotní problémy, ale teď už je uschopněná a pracuje. Rehabilituje, aby se mohla účastnit dalších jednání soudů,“ prohlásil pro Echo24 bývalý předseda vlády Petr Nečas.

Tím se tedy náhlé zázračné uzdravení vysvětluje alespoň pro laickou veřejnost. Zcela jiné vysvětlení bude požadovat Obvodní soud pro Prahu 1. „Předsedkyně senátu nepovažuje předloženou omluvu za dostačující. Z neschopenky ani lékařské zprávy nevyplývá, že by zdravotní stav paní Nečasové byl takový, že neumožňoval její účast u hlavního líčení,“ uvedla pro Právo místopředsedkyně zmíněného soudu Dana Šindelářová.

19.června 2017 v 22:01, příspěvek archivován: 22.června 2017 v 13:04

Tady je všechno! Cesta k dnešku: M. Zeman, V. Klaus, P. Nečas, J. Nečasová (Nagyová). Zachytil zdáli fotograf Blesku https://t.co/vlQhtvFr7x

Petr Nečas ale tvrdí, že zdravotní stav manželky posuzoval renomovaný specialista a vše bylo naplánováno tak, aby proběhla potřebná rehabilitace a Nečasová se mohla v plném zdraví účastnit dalších soudů v červenci a v září. Zda ona rehabilitace proběhne v tuzemsku nebo nějaké exotické destinaci expremiér nesdělil.

„Že někdo po x letech se zdravotní indispozicí trefí zrovna do těchto tří týdnů, tak to se prostě stát může. Na tom snad není nic sabotážního nebo nehorázného,“ domnívá se Nečas o shodě dat líčení a choroby manželky a označuje současný stav za mediální lynč. Zároveň si posteskl, že mediální tlak kolem jejich kauzy je „neuvěřitelný a obrovský“.

Přitom vysvětlení je tak jednoduché, že je s podivem, kterak v záležitosti veřejnost i novináři hledají něco nekalého. „My jsme si s ženou vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu a pracovnímu vytížení po několika měsících vyšli v sobotu do kina a v pondělí se stavili na oslavě narozenin pana prezidenta. A je z toho udělaná záležitost, jako kdyby šlo pomalu o vlastizradu,“ je ze všeho smutný Nečas, který už zapomněl, že je prezidentem Miloš Zeman.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:25 20. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  88
 • Trapas
  25
 • Sladký
  14
 • Cože
  10
 • Tvl
  10
 • Super
  7
Komentáře