jít naiDNES.cz

„Moje sebevražda by se některým hodila,“ vzkazuje Petr Kramný z vězení

V případu Kramný se řeší údajně zmanipulovaný posudek znalců Matlacha a Fargaše. | foto: Profimedia.cz

Nejdříve Petr Kramný upadl v nemilost veřejnosti jako chladnokrevný vrah své manželky a malé dcery. Postupem času se ovšem ukazuje, že je nikoliv v případu samotné dvojnásobné vraždy, ale především v jejím vyšetřování několik podivností. „Jsem odsouzený neprávem, protože někdo při vyšetřování případu i samotném soudním procesu manipuloval s důkazy,“ tvrdí Kramný v exkluzivním rozhovoru pro Blesk z vězení. Na Moniku s Klárou prý myslí každý den!

Jeho odsouzení se v jednu chvíli zdálo být jednoznačnou věcí. Monika a Klára zemřely na dovolené v Egyptě po zásahu elektrickým proudem a jejich vrahem nemohl být podle veřejnosti známých důkazů nikdo jiný než manžel a otec Petr Kramný.

Jenže pak se v případu začala objevovat nezanedbatelná porce nesrovnalostí. Ty se týkaly třeba posmrtných stop po elektrickém proudu na patě Moniky či vleklých sporů mezi znalci, které eskalovaly zničením nekroptického materiálu, jenž mohl podle některých prokázat Kramného nevinu. A tak Petr Kramný nadále nevzdává svůj boj o obnovu procesu a věří ve zdárný konec.

„Protože jsem Monice a Klárce neublížil. Protože jsem odsouzený neprávem. Protože někdo při vyšetřování případu i samotném soudním procesu manipuloval s důkazy,“ říká Kramný v exkluzivním rozhovoru pro Blesk na dotaz, proč se tak odhodlaně rve za to, aby soudy jeho případ znovu projednaly.

Petr Kramný, jeden z nejznámějších českých vězňů

Petr Kramný, jeden z nejznámějších českých vězňů

Svoje naděje prý Kramný vidí čím dál silněji. A to hlavně díky tomu, že se mu společně s právničkou podle jeho slov podařilo prokázat hned několik nesrovnalostí.

„Jen díky mé obhájkyni světlo naděje svítí čím dál silněji, ale snadný boj o obnovu procesu rozhodně není. Podali jsme několik návrhů. Jasně jsme prokázali řadu pochybení, nesrovnalostí, jasných manipulací s důkazy, ale nikoho to nezajímá. Zatím,“ popisuje Kramný ve věznici na Mírově.

Po ženě a dceři se mu prý stýská a myslí na ně každý den. A právě fakt, že podle svých slov za jejich smrtí nestojí, drží Kramného při životě.

„Myslím na ně každý den. A fakt, že jsem nic neudělal, mě drží při životě a vrací mi chuť bojovat za očištění mého jména a jména celé rodiny. Občas mám chvíle, kdy se snažím tu prožitou hrůzu vytěsnit. Jindy zase přemítám, kde se stala chyba,“ vysvětluje svoje pocity.

Nejasností kolem případu Petra Kramného je nespočet.

Nejasností kolem případu Petra Kramného je nespočet.

Kromě naděje, že svůj případ úspěšně vrátí zpátky před soud, drží Kramného nad vodou i časté návštěvy rodičů či zástupců spolku Šalamoun, který se za něj dlouhodobě staví. Také proto ho nikdy nepřepadly myšlenky na sebevraždu, ačkoliv má před sebou nevábnou vyhlídku, že podstatnou část života stráví za mřížemi.

Myslí si ovšem, že některým by se jeho smrt hodila.

„O sebevraždě jsem nikdy neuvažoval. Určitě by se hodila těm, kteří vytvářeli nepřímé důkazy proti mé osobě. Ale já chci žít a očistit své jméno,“ prohlašuje Kramný.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 31. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  58
 • Super
  55
 • Cože
  23
 • Haha
  18
 • Tvl
  18
 • Sladký
  11
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat