jít naiDNES.cz

Případ Kramný: Může jít o největší justiční zločin, postup znalců je podivný

Monika Kramná a Petr Kramný | foto: facebookiDNES.cz

Veřejnosti se nemusí líbit Kramného vlasy, ale důkazů a zmanipulování v jeho kauze stále přibývá. Nové video spolku Šalamoun ukazuje na podivné okolnosti, za kterých vnesli soudní znalci do případu elektrický proud.

Egyptští patologové nenalezli na tělech Moniky a Kláry žádnou stopu, která by svědčila o působení elektrického proudu. Nenalezli je ani znalci v Ostravě při pitvě, která se odehrála 9. srpna 2013, tedy devět dní po té egyptské.

Ještě 26. srpna 2013 soudní znalec Marek Dokoupil, který prováděl pitvu, v pohovoru s Policií ČR uvádí: „Během pitvy nebyla zjištěna žádná poranění, která by vedla ke zjištění příčiny smrti.“

Vše nasvědčovalo tomu, že se ostře sledovaný případ rozplyne do ztracena. Policie neměla žádnou stopu, nebyla nalezena vražedná zbraň, navíc Egypt záhy propustil Kramného domů jako nevinného. Mediální tlak však byl obrovský a navíc se blížily volby.

Až takřka půl roku po smrti obou českých turistek (171 dní) náhle přichází čeští patologové se šokující novinkou, která znamená zvrat v případu: „Byla nalezena popálenina v dolní části zad Moniky Kramné.“

Dodejme, že těla Moniky a Kláry byla v tu dobu dávno pohřbena a převratné sdělení patologů tak nebylo možné přezkoumat. Ti navíc z kostrče Moniky neodebrali vzorky. Na těle Kláry nebylo nalezeno vůbec nic.

Ze snímků z egyptské pitevny (31. srpna 2013) však jasně vyplývá, že Monika na kostrči žádnou spáleninu, ba ani modřinu neměla. Pokud tam tedy něco čeští patologové objevili, muselo to vzniknout při převozu – tlakem těla na dno transportní bedny.

Spolku Šalamoun se podařilo získat stanoviska nových znalců, kteří zásadně odmítli, že by Monika a Klára zemřely v důsledku úderu elektrickým proudem. Případ Kramný tak má být otevřen znovu, a to v řádu týdnů. „Mnohé nasvědčuje tomu, že jde o největší justiční zločin za posledních 50 let a Kramný sedí za něco, co nespáchal,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun.

Na znalce Dokoupila a jeho kolegyni Smatanovou podal spolek Šalamoun trestní oznámení kvůli podezření z křivé znalecké výpovědi. Mračna se stahují také nad ředitelem Ústavu soudního lékařství v Ostravě Igorem Dvořáčkem, který je zřejmě autorem verze s elektřinou.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 19. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  96
 • Super
  47
 • Haha
  18
 • Cože
  17
 • Tvl
  17
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat