Nejsmutnější youtuber: Videa šéfa ODS Fialy nikoho nezajímají. S tímhle chce do voleb?

Petr Fiala chce být youtuberem, ale moc mu to zatím nejde. | foto: YouTube

Youtubeři jsou fenoménem dnešní doby a obzvláště u mladé generace je natáčení videí spolehlivou cestou, jak dosáhnout úspěchu. Svá videa na YouTube začal nahrávat i předseda ODS, nicméně v jeho podání se značně míjí účinkem. Nudné záběry na monotónně hovořícího Fialu s pohřebním výrazem na tváři zhlédlo jen pár stovek lidí. S tímhle chce ODS uspět ve volbách?

Youtuberem se dnes může stát kdekdo. Stačí jen natáčet se, něco u toho říkat a následně vše nahrát na internet. Mnoho mladých lidí se touto cestou stalo celebritami jen díky tomu, že mluvili o videohrách, nákupech, kosmetice nebo módě. Kouzlo youtuberství začalo lákat i politiky.

Mezi prvními politiky, kteří začali na internetu sdílet svá videa, byli například předseda SPD Tomio Okamura nebo bývalý senátor za ČSSD Zdeněk Škromach, který proslul svými hovory od bazénku. Na neprobádané teritorium internetových videí se vydal i předseda ODS Petr Fiala, tomu to ale příliš nevyšlo.

Na první pohled Fiala nedělá nic jiného, než ostatní youtubeři. Předseda ODS buď někde stojí nebo sedí a hovoří o politických tématech. Bohužel i patnáctileté děti natočí poutavější video. Fiala se na záběrech pravidelně tváří jako kdyby šel z pohřbu vlastního štěněte a mluví monotónně a nezáživně jako profesor, na jehož přednášce po pěti minutách každý buď odejde nebo usne.

Ani obsahově nejsou Fialova videa žádná sláva.

Informace v nich obsažené nejsou nikterak objevné a sledování videí nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Místy Fiala zabředá do nezajímavých podrobností a jinde tam, kde by bylo rozvedení tématu záhodno, to nedělá. Tristní je i sledovanost videí na jeho YouTube kanálu. Zatímco konkurence má klidně i statisíce zhlédnutí, Fiala je rád, když překročí hranici 150 diváků.

Videa ukazují smutný fakt, který je jedním z nejčastějších bodů Fialovy kritiky. A to, že bývalý rektor Masarykovy univerzity je možná dobrý politolog, ale už ne příliš dobrý politik.

ODS potřebuje do voleb charismatického lídra, který dokáže svými slovy a projevem zaujmout. A z desítek videí Petra Fialy je patrné, že on tímto člověkem není.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:50 10. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  66
 • Haha
  50
 • Super
  49
 • Cože
  15
 • Tvl
  15
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat