jít naiDNES.cz

Nejsme Antibabiš, ale Nebabiš! ODS podle Fialy nemá jiný program než Babiše

Petr Fiala opět před kamerou! Šéf ODS se ani přes kritiku svých youtuberských dovedností nevzdává, tentokrát se vytáhl videem, které má voliče zjevně přesvědčit o tom, že je silným lídrem silné politické strany. A že politickým programem občanských demokratů není jen program Antibabiš, jak tvrdí kritici. Jméno současného premiéra se ovšem v minutu a půl trvajícím spotu vyskytuje desetkrát.

Nejsmutnější youtuber, takové přízvisko dostal v minulosti od Expresu šéf ODS Petr Fiala. Ten se už před časem rozhodl k voličům promlouvat skrze krátká videa na sociálních sítích, jenže místo aby v nich zaujal, působí ztrápeně, zakřiknutě a jednoduše řečeno nudně.

Tato strategie hodných strýců ale na voliče moc nefunguje, asi i proto se v nejnovějším videu snaží působit tvrdě a nesmlouvavě. Lidem vysvětluje, že ODS je silnou a suverénní stranou, která rozhodně nežije pouze programem Antibabiš, jak jí mnozí vyčítají.

Otázkou je, zda se spot tak trochu neminul účinkem. Ačkoliv má jen minutu a půl, jméno Babiš se v něm vyskytuje přesně desetkrát.

„Žádný Antibabiš, ale Nebabiš. A my jsme Nebabiš. Nebabiš znamená neoligarchizovat Česko, nebýt ve střetu zájmů, nepovyšovat svoje individuální zájmy na úroveň zájmů národních, neobohacovat se z veřejných peněz. Nebabiš, to znamená nelhat, umět si přiznat chybu, vést politickou diskuzi, mít jasný program a jasné politické cíle,“ říká mimo jiné Fiala.

Petr Fiala přesvědčuje veřejnost, že ODS je silnou stranou.

Někteří příznivci sice předsedu chválí, povětšinou se ale v komentářích objevují slova o pohádkách, kterými prý ODS veřejnost krmí. A že video je opět jen důkazem, že kdysi nejsilnější česká strana žije pouze z kritiky politických oponentů.

„Fiala opět nezklamal. V každé druhé větě Babiš, Babiš, Babiš,“ píše jeden z uživatelů. „Dokud bude ODS, má Česko problém,“ přidává se další.

Fiala se snaží být lidem nablízku skrze sociální sítě delší dobu. Nedávno si získal pozornost třeba selfie, na němž ve štramáckém klobouku pokuřuje dýmku. 

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat