Pondělí 30. listopadu 2020, svátek má Ondřej
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Když se dva perou... „Bartoš lže, STAN půjde s ANO!“ Opozice si začala ostře vjíždět do vlasů

  Opozice se začíná hádat. | foto: koláž Expresu

  Spojit se a porazit Babiše, to je cíl opozice pro parlamentní volby v příštím roce. Tak jednoduché to ale nejspíše nebude. Po uplynulých krajských a senátních volbách se začaly upevňovat dva bloky: jeden vedený Piráty, druhý ODS. A ty si už teď začínají navzájem vjíždět do vlasů.

  Mnoha odpůrcům vlády udělal v úterý radost průzkum agentury Kantar. Ta přidělila Babišovu hnutí ANO 24,5 %, sociální demokraté by se podle ní se ani nedostali do Sněmovny. Posílili naopak Piráti (19 %), ODS (13,5 %) nebo STAN (9,5 %).

  Nad průzkumem projevil radost uživatel Twitteru s nickem Dallas Stars. Jenže jeho radost vzápětí začal krotit sám Miroslav Kalousek, nejvýraznější tvář TOP 09. A to poměrně pikantním útokem na hnutí STAN šéfa Víta Rakušana.

  „Kdyby to dopadlo podle tohoto modelu, máme vládu Babiš + STAN. Nepodléhej falešným iluzím...,“ varoval Kalousek.

  „Je to stejné, milí přátelé, jako s tou udržitelností penzí a veřejné zdravotní péče. Je to hodně špatné, ale vy to prostě nechcete slyšet. Vy chcete věřit, že STAN stojí na té správné straně. On ale stojí na jediné straně, a to na straně čerpání dotací. Až to pochopíte, bude pozdě,“ dodal vzápětí.

  Fiala: Bartošovy babišovské praktiky!

  Napětí ale nepanuje zjevně jen na trase TOP 09 – STAN. Včera na svých sociálních sítích sdílel hodně pikantní vzkaz šéfovi Pirátů Ivanu Bartošovi předseda ODS Petr Fiala. 

  Osočil ho z vymýšlení si a uchylování se k „babišovským metodám“, a to v narážce na Bartošovo vyjádření ohledně hlasování o důvěře vládě v hlavních zprávách na České televizi.

  „Rozumím, že situace je vypjatá, ale ocenil bych, kdyby se Ivan Bartoš neuchyloval k babišovským metodám a nevymýšlel si. Nikdy jsem neřekl, že chci spojovat prodlužování nouzového stavu s hlasováním o důvěře vládě. V ODS jsme vládu vyzvali, aby o důvěru požádala sama, až nouzový stav skončí. To znamená po tom, až bude vyřešena zdravotní krize v České republice,“ napsal Fiala.

  Že se opozice dělí na dva koaliční bloky, začalo být definitivně jasné po krajských volbách, když se u jednoho stolu sešli šéfové ODS, TOP 09 a KDU-ČSL a ťukli si půllitrem piva. Piráti se zase začali viditelně sbližovat se STAN.

  Jenže voličům je jasné, že pokud chce opozice sesadit Babiše s jeho více než 30 %, bude muset spolupracovat plošně. 

  „A tohle je přesně důvod, proč je pořád premiérem Babiš. Místo toho, abyste využili společné síly a konečně se prohodily strany ve vládě, budete si házet klacky pod nohy. Fakt super. Doteď to celkem šlo,“ kroutí hlavou jeden z diskutujících.

  „No super, fakt. Tak se ještě zhádejte po sítích jako opozice a fakt poslední naděje jde do...,“ zní další postřeh, trefně doplněný emotikonem broskve připomínajícím pozadí.

  „To jste se s Kalouskem domluvili, že dnes budete na Twitteru torpédovat ostatní opoziční strany? Víte, komu to nejvíc imponuje, že?“ nechápe jiný uživatel.

  A takových komentářů jsou přinejmenším desítky.

  Asi jen málokdy sedí na nějakou situaci pořekadlo „když se dva perou, třetí se směje“ tak trefně, jako když si na začátku kampaně pro parlamentní volby začne opozice vjíždět do vlasů.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

  Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 30. listopadu 2020, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz