Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Údajně znásilněná Češka měla podle policie utéct z ústavu. Nigerijce už propustili

  Před několika týdny byl nigerijský migrant Peter Chiebuka zavřen za to, že po deset dní věznil, bil a znásilňoval dvaadvacetiletou dívku z Česka. Případ komentovali politici, kromě dalších třeba i Matteo Salvini. Teď se ukazuje, že je vše jinak. Onou obětí má být Nikol N., kterou loni policie hledala jako uprchlou z ústavu, jenže ta přitom s Chiebukou ještě poté, co měla být policií vysvobozena, přidávala na Facebook společné fotky. Nigerijce už italská justice propustila.

  Událost jako hrom, Češka držená v zajetí nigerijským migrantem v Itálii, po deset dní týraná a znásilňovaná. Ke zprávám z italského a českého tisku se vyjadřovali přední politici obou zemí, třeba ještě donedávna italský ministr vnitra Salvini nebo jeho český kolega Tomio Okamura.

  Jak Expres.cz ovšem minulý týden informoval, celá událost je dost možná jinak a údajná oběť všem nasadila bulíky na nos. Teď obří skandál dostává čím dál reálnější obrysy a italské státní zastupitelství dokonce údajného násilníka Petera Chiebuku propustilo z vazby. Proč?

  Ačkoliv se v italských médiích objevil přepis její výpovědi na policii, kde Chiebuku označila za tyrana, Nikol N. už týden poté, co měla být z jeho bytu zachráněna, přidala na Facebook fotku, jak právě s ním leží na posteli. Označila ho za svou životní lásku a manžela.

  Vymyslela si Češka, že jí nigerijský migrant 10 dní věznil, bil a znásilňoval?

  Vymyslela si Češka, že ji nigerijský migrant 10 dní věznil, bil a znásilňoval?

  Když pak Expres Nikol kontaktoval, ta začala krkolomně a lámanou češtinou (přitom jde o rodilou Češku, statusy na Facebooku sice píše anglicky, ovšem se stejnou porcí chyb, pozn. red.) bez skloňování vysvětlovat, že Petera Chiebuku miluje, že jí nic neprovedl, chce s ním žít a jeho uvěznění podle ní není fér. Také nám napsala, že je z celé situace zoufalá a neví, co má dělat.

  Na otázku, proč ale na policii vypovídala proti němu a obvinila ho z věznění, bití a znásilňování, odpověděla velmi nesrozumitelně. Z jejích slov vyplývá, že jí italská policie vyhrožovala a z nějakého důvodu po ní požadovala 200 eur.

  Nikola a její fotografie na Facebooku

  Nikola a její fotografie na Facebooku

  Jak si lze mimořádně zamotanou a nejasnou situaci kolem Petera Chiebuky i nesrozumitelná tvrzení Nikoly N. vysvětlit? Podle zpráv z loňského roku po ní policie pátrala, když uprchla z ústavu.

  „Trpí mentální retardací, je důvěřivá k cizím lidem a vyhledává společnost mužů z africké komunity. Reaguje na oslovení Niky,“ informoval tehdy mluvčí pražské police Jan Rybanský.

  Sama Nikol se ale proti zmínkám o mentální retardaci ohradila.

  „Kdybych byla retardovaná, tak už dávno nemůžu mluvit ani chodit. Nejsem retardovaná. Jako malá holčička jsem byla v kojeneckém ústavu, pak si mě máma vzala, adoptovala mě. Pak mě dala do ústavu, protože o mě nemohla pečovat. Ústav tvrdí, že jsem retardovaná, aby na mě dostávali velké peníze. Šikanovali mě tam a nepouštěli mě pryč, přitom já jsem tam neměla ani co dělat. Mamka mě jen nechtěla doma, nic víc,“ napsala nám.

  Zřejmě právě na základě těchto informací teď Italové Chiebuku propustili. V tuto chvíli se má 3x týdně dostavit k podpisu na policii, aby ta měla kontrolu nad místem jeho pobytu. Ke zrušení vazby měla kromě dalšího přispět i data z dívčina mobilu.

  Fotogalerie

  Premium

  Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

  Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

  Premium

  Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

  Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz