Premium

Vánoce pražských bezdomovců: Celý den budeme hodovat! Až se opijeme, přijdou koledy

Celý den budou posedávat v zimě, rodiny povětšinou nemají a pod stromečkem nadílku také čekat nemohou. Přesto si parta bezdomovců pod Hlávkovým mostem u Holešovic hodlá Štědrý den užít. Jak? Hlavně pořádnou hostinou, při níž potečou litry alkoholu proudem. „To pak přijdou i ty koledy,“ říkají se smíchem bezdomovci pro Expres.cz.

Když redaktoři Expresu navštívili asi desetičlennou partu pod Hlávkovým mostem poprvé, choulili se bezdomovci ve spacácích pod schody vedoucími na nábřeží Kapitána Jaroše. Za pouhý týden se jejich situace značně změnila k lepšímu. Radnice Prahy 7 jim nechala přistavit stany připomínající iglú, v nichž mohou spát, navíc o kousek dál mají k dispozici mobilní toaletu.

„Je to paráda. Každé iglú je pro jednoho z nás, ale vejdou se do něj klidně dva lidé. Já tam většinou spím s naším psem Čabajkou. Když si to zadýcháte, udělá se tam krásných dvacet stupňů,“ popisuje bezdomovec Dan, který je na ulici už šestadvacet let.

Redaktoři Expresu navštívili bezdomoveckou kolonii pod Hlávkovým mostem v Praze.

Od radnice se zřejmě jednalo tak trochu o vánoční dárek. Svátky tak letos bezdomovci budou mít o něco klidnější a příjemnější. Zajímalo nás ovšem, jakým způsobem budou trávit samotný Štědrý den.

Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 pátek 22. dubna 2022. Anketa je uzavřena.

  • 20
  • 17
  • 6
  • 6
  • 5
  • 3