Chemický útok na českou kapelu: Lidé se dusili, bubeník Lucie a Gotta je v šoku

Na koncertě kapely bubeníka Pavla Plánky, který spolupracoval s Karlem Gottem či Jaromírem Nohavicou, zaútočil muž ze sousedství klubu. | foto: archiv

Včerejší koncert kapely bubeníka Pavla Plánky, který dříve vystupoval například s Karlem Gottem či Jarkem Nohavicou, se změnil v horor. V jednu chvíli se totiž všem přítomným v českobudějovickém klubu začalo špatně dýchat a vypadalo to, že zde někdo zaútočil kyselinou. Koncert musel být okamžitě přerušen a na místě zasahovala policie, hasiči i záchranáři. Co přesně se stalo?

Návštěvníci se v pátek večer v českobudějovickém klubu Highway 61 bavili při koncertu bluesové kapely St. Johnny, v níž účinkuje i bubeník Pavel Plánka, který se podílel na deskách Karla Gotta, Jarka Nohavici či kapely Lucie. Jenže pak se všem přítomným zničehonic začalo špatně dýchat.

„Zhruba po dvaceti minutách, asi před půl devátou, nás tam začalo něco strašným způsobem pálit do očí a nedalo se tam už komfortně dýchat,“ popsal Plánka pro Blesk.cz s tím, že zrovna v tu chvíli kytaristovi shořel zesilovač a všichni si proto mysleli, že právě kvůli tomu začal být v prostorách klubu špatný vzduch.

Po chvíli však Plánkovi došlo, že zkrat v zesilovači za zhoršené podmínky nejspíš nemůže. Podle pálení očí a nosu se prý domníval, že jde o kyselinu solnou, s níž už jednou přišel do styku, když opravoval zeď ve sklepě. „Ten čuch té kyseliny, které jsem se ve sklepě nadýchal, už nezapomenu. Tohle bylo stejné,“ vysvětlil.

Bubeník Pavel Plánka si na koncertu zažil chvíle hrůzy.

Bubeník Pavel Plánka si na koncertu zažil chvíle hrůzy.

Zaměstnanci klubu se nejprve snažili prostory vyvětrat, k ničemu to ale nevedlo. „Za dalších patnáct minut ale přišla další ostrá dávka,“ popsal Plánka. „Já jsem vybíhal ven s tím, že už jsem měl těsně před zvracením. Na ošetření jsem se vykašlal, ale po cestě domů jsem to cítil. Ještě dneska cítím v nose pálení,“ prozradil.

Útočil naštvaný soused

Podle všeho má za celým incidentem stát muž ze sousedství, který klubu Highway 61 škodí pravidelně. Na majitele zavolal hygienu a jednou dokonce ucpal ventilaci!

„Hasiči vylezli na střechu a zjistili, že ze strany souseda je postavený nějaký žebřík a na zemi je velký mokrý flek, jenže hasiči ani policie nesměli bez povolení vstoupit na cizí pozemek. A pán je samozřejmě poslal do p*dele,“ řekl Blesku Plánka.

Nakonec se ukázalo, že zhrzený soused nezaútočil na klub kyselinou, ale čpavkem. Policie ho nyní vyšetřuje pro spáchání přestupku.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:05 2. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  69
 • Super
  31
 • Tvl
  23
 • Haha
  17
 • Cože
  15
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat