Zahradil popřál Klausovi k narozeninám a Novotný dostal psotník: Honzo, ty jsi pil? Ty koště

20. června 2020
Vyletět jako čertík z krabičky, to Pavel Novotný umí. Stejně jako vytočit své souputníky. Když Jan Zahradil přál Václavu Klausovi k 79. narozeninám, jistě (ne)tušil, že toho řeporyjský starosta využije k tomu, aby si přihřál svou protiruskou a patřičně bulvární polívčičku. Do varu se ve finále dostal i europoslanec, který možná řekl víc, než původně chtěl.

„Nejen státy, i politické strany se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily. U zrodu ODS stál pozdější premiér, předseda PS a prezident Václav Klaus. Dnes je mu 79 let. S díky za možnost s ním pracovat a něčemu se přiučit přeji do dalších let samozřejmě jen všechno dobré,“ napsal v den 79. narozenin Václava Klause na Twitter europoslanec Jan Zahradil.

Ten si na rozdíl od špiček ODS vzpomněl na narozeniny bývalého premiéra a ministra financí, který stranu, ať dnes někteří straníci chtějí, nebo ne, proslavil a propůjčil jí svou tvář.

Řeporyjský starosta Pavel Novotný se „hozené rukavice“ chopil a naložil s ní po svém. Těžko říct, jestli lze jeho reakci na Zahradilova slova nazvat přáním k narozeninám.

„Poslední roky se strašně změnil. A ten příklon k Rusku. Vrtochy, asi i nastupující stařecká demence, kdoví. Horko těžko jej ctím coby otce zakladatele. Jeho narozeniny jsou mi lhostejný, no šílený,“ reagoval na Zahradilova slova.

Znovu dokázal, že problém s autoritami a věčný konflikt jsou tím jediným, co může v politice nabídnout. A to je dost málo. Nehledě na to, že Novotný zapomíná na fakt, že nebýt jeho vlastního otce, populárního baviče a dobrého přítele řady slavných tváří, nebyl by dneska on sám tam, kde je. 

I z toho důvodu by trocha úcty a uznání neškodila, byť si o otci ODS a jeho názorech myslí své.

„Pavle, držte laskavě hubu. Nesaháte mu ani po palce u nohou,“ rozčílil se Zahradil, jehož Novotného slova zvedla ze židle.

„Honzo, ty jsi pil? V pohodě, je pátek, ale takhle se mnou nemluv. I když u tebe je to asi fuk. Nic to neznamená, nic neznamenáš . Zbyly z tebe jen plky na fejsu. A odér nácíčkovství. Díky za vše a my už si poradíme,“ pravil řeporyjský starosta blahosklonně a s pocitem, jako by snad v ODS tahal za nitky a něco znamenal.

„Asi si nerozumíme, ty koště,“ nechal se vyprovokovat Zahradil.

„S někým, jako jsi ty, stejně jako s nějakým komoušem, se jinak mluvit nedá,“ doplnil europoslanec, který přistoupil na Novotného tradiční „pavlačink“ a „poměřování pindíků“.

Možná by se chlapci mohli utkat v jednom ringu a přizvat i Jaroslava Foldynu, aby to mělo grády. Je načase to věčné popotahování na sociálních sítích trochu upgradovat. Štábní a politické kultury pozbylo už dávno, tak ať se aspoň lidé pobaví...

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:08 neděle 18. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 195
  • 68
  • 44
  • 34
  • 31
  • 22
Komentáře