Čtvrtek 24. června 2021, svátek má Jan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Domy za miliony v „bělošských“ čtvrtích: Marxistka z BLM káže vodu a pije víno

  Je to pár dní, co v New Yorku proběhl organizovaný pochod příznivců Black Lives Matter. Oslavují, že byl bývalý policista Derek Chauvin shledán vinným z vraždy a zabití George Floyda a hrozí mu nyní až 75 let za mřížemi. A zatímco rozvášnění demonstranti vzali útokem jednu z newyorských restaurací, odkud vyhazovali „bílé obyvatele“ z města, jejich guru a spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullorsová vše dost možná sledovala z pohodlí jednoho ze svých luxusních domů.

  Guru Black Lives Matter Patrisse Cullorsová, která sama sebe označuje za fundovanou marxistku, vlastní podle deníku New York Post v Los Angeles a okolí čtyři luxusní domy, které koupila za více než tři miliony dolarů (přes 65 milionů korun).

  Posledním přírůstkem je luxusní dům s velkou zahradou v kalifornském Topanga Canyonu poblíž Malibu za 1,4 milionu dolarů, který si pořídila se svou partnerkou Janayou Khanovou, zakladatelkou pobočky Black Lives Matter Toronto.

  Namíchla tím mnoho členů BLM, podle nichž jde o ukázkový příklad pokrytectví. Zejména v momentě, kdy není jasné, z čeho dům financovala. Hnutí za loňský rok přiznalo dary ve výši 90 milionů dolarů (dvě miliardy korun). Vůdci původně neorganizovaného hnutí ale odmítají způsob financování zveřejnit. 

  „Patrisse je ředitelkou Black Lives Matter Global Network Foundation, tuto práci vykonává jako dobrovolnice a neobdržela za ni žádnou finanční odměnu,“ uvedla v prohlášení BLMGN. 

  „Obdržela celkem 120 tisíc dolarů od vzniku organizace v roce 2013 za to, že pracovala jako mluvčí a zapojovala se do politického vzdělávání. Po roce 2019 Patrisse již neobdržela žádnou odměnu,“ doplnila organizace, která v rámci BLM rozděluje peníze.

  Kritici jí vyčítají nejen podivné hospodaření a nevyjasněné financování nákupů nemovitostí, ale i fakt, že si vybírá domy v „lepších“ a prominentních čtvrtích, které by členové BLM směle označili za „bělošské“. 

  „Měla spoustu možností, kde žít. A vybrala si jedno z nejvíce bělošských míst v Kalifornii. Teď bude mít kopu bílých policajtů a bílých lidí, na které si bude moci stěžovat,“ rozohnil se konzervativec a bývalý sportovní komentátor Jason Whitlock.

  Jeho příspěvek, v němž označil Cullorsovou za pokrytce, sociální síť Twitter smazala a zablokovala mu možnost přidávání dalších příspěvků...

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Kdo staví dům, musí si připlatit. Kvůli prudkému nárůstu cen nestačí hypotéky

  Premium Martin Hájek buduje v lokalitě Loukovec v Příhrazských skalách v Českém ráji dům, do kterého se nejspíš s rodinou nikdy...

  Ralsko 30 let poté. „Český Černobyl“ je skanzenem sovětské okupace

  Premium Zem je tu děravá jako ementál, naládovaná střelivem a nasáklá ropnými látkami. Co krok, to azbukou vyrytý nápis. Tu na...

  Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

  Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 24. června 2021, svátek má Jan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz