Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz
  Premium

  Rozhovor s Patrikem Nacherem: Zemana bych vzal do auta a projel s ním Prahu, Hřib je arogantní

  Patrik Nacher | foto: Expres

  Nestraník za hnutí ANO Patrik Nacher (46) je lídrem pražské kandidátky. V poslední době na sebe upozornil nejen podpořením odvolání Hany Lipovské z Rady ČT, kdy hlasoval jako jediný ze strany pro to, aby skončila, ale i tím, že díky jeho snaze končí otravný telemarketing. Je také silným kritikem politické korektnosti a známy jsou jeho postoje vůči současnému vedení hlavního města, zejména co se týče tolik diskutované dopravy. Ale na jaký koncert se těší? Co má v zahradním domku? A kdo mu posílá v pět ráno esemesky? A kdo nemá dělat z lidí debily a proč?

  Jsme v ostré fázi volební kampaně. Je už jen pár dní do voleb, jak vnímáte letošní boje?

  Evidentně jsme v ostré volební kampani, je to vidět z jednání politiků i z reakcí lidí na sociálních sítích. Poslední takovou událostí bylo jednání o zařazení bodu k odvolání Hany Lipovské, já jsem to jako jediný z našeho klubu podpořil. Kolegové mě mají za rebela. To hlasování prvně neprošlo a zase na sociálních sítích, než by někdo ocenil, byť třeba jen jednoho poslance za ANO, jsem se dočetl „haha“ vtipné statusy, že jsem při své výšce neviděl na tlačítka. Takže i z těchto drobností je vidět, že v ostré kampani jsme, protože i když někdo hlasuje pro něco, co je správné pro tu „druhou stranu“, přesto příznivci opozice neocení kroky druhé strany.

  Vymezujete se proti tomu nějak?

  Žádám a prosím, aby měli příznivci nějaké strany vůči těm druhým svůj projev kultivovaný, aby nezesměšňovali soupeře, protože jednak je to tak správně, jednak ti nerozhodnutí voliči se rozhodují i na základě těchto výstupů. A já na rozdíl do Markéty Pekarové, která vyzývá k pálení knih Andreje Babiše, jsem si koupil knihu Petra Fialy a Ivana Bartoše. A takhle by se měli soupeři k sobě chovat, nemusíme spolu souhlasit, ale měli bychom se respektovat.

  Politologové poslední dobou píší, že tato politická kampaň je svým obsahem nudná a nemá šťávu. V podstatě všechny strany říkají to samé, jak vy to vidíte v Praze? Jste lídr pražské kandidátky a myslíte si, že jste dostatečně vidět?

  Myslím, že jsem, dělám pro to maximum, skoro nevidím děti, když je Poslanecká sněmovna, jsem ve sněmovně. Teď jsem tu měl přímo se mnou spojené dva zákony ohledně ochrany spotřebitele. To jsou energošmejdi, což se dotýká každého, a zákaz telemarketingu. Do toho jsme pravidelně venku, řešíme dopravu, bydlení, Airbnb, což je docela zásadní. Nemyslím si, že letošní kampaně nemají energii, protože kdyby nabraly nějakou větší energii, vypadne z toho zase ten obsah. A obsah nikdy energický není, to jsou daně, následky covidu-19, Green Deal, to moc zábava není. Zábavu z toho dělá právě to, co Václav Klaus nazýval slovem netémata. Ale když jich je zase moc, jsou politici kritizovaní, že mají kampaň postavenou na netématech. Netématům se chci vyhnout, řeším spíše obsahové věci a ty jsou nudné.

  Primátor Hřib se chová arogantně

  A je netématem i otevřený dopis prezidenta Zemana primátoru Hřibovi? To řešila mimo Prahu, o které byla řeč, i celá republika, že to je zásah do voleb.

  Netématem je ta jeho reakce na něj, ale jinak je to velkým tématem. Prezident napsal dopis, má na to právo, napsal to primátorovi a ti, kteří nás kritizovali v předchozím volebním období na magistrátě, mají sami umět unést kritiku.

  Nacher

  Patrik Nacher u svého oblíbeného stolu ve sněmovně, kde má prý už základnu.

  Překvapilo vás, že prezident země zaslal dopis šéfovi Prahy?

  Ano, to musím přiznat, že mě to překvapilo, protože jsem si doposud nevšiml, že by se prezident vyjadřoval k dopravě v Praze. Kdybych byl primátor, reagoval bych úplně jiným způsobem.

  Jakým?

  Ta arogantní reakce primátora Hřiba, že měl prezident napsat dopis Havlíčkovi, a výmluvy, kdo za to může, je právě to, o čem mluvím. Když někdo kritizuje druhou stranu, ta je z toho strašně nevrlá a toho by si měli občané všímat. Já kdybych byl primátor, určitě bych nedopustil to, co tady je teď, tedy nekoordinované opravy, útok na řidiče aut, cyklopruhy všude i tam, kde to nedává smysl, a to jsem cyklista. Mimochodem jsem taky hlasoval pro ten metr a půl během předjíždění. Navíc mám elektroauto, takže se přesně hodím do pražského prostředí. Celý rok, co byl v covidu, se nevyužil k ničemu. Ale k vaší otázce: Kdybych přece jen takový dopis od prezidenta dostal, vzal bych ho do auta a projel bych s ním Prahu.

  Primátor Hřib uvádí, že tam je problém komunikace s ostatními částmi Prahy.

  Ano, to může být, Praha má 57 městských částí, má tedy největší počet městských částí na počet obyvatel na světě, je rozparcelovaná na malinké kousíčky. A je to opravdu o komunikaci, pan primátor je velmi arogantní a on komunikovat neumí.

  To máte z osobní zkušenosti?

  Předplatné nyní 3 měsíce jen za 1 Kč
  Akční nabídka první 3 měsíce za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků. *Platí jen pro nové uživatele.
  Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

  Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

  Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

  Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

  Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

  Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz