Kam mizí peníze pro paterčata? Rodina Kiňových zveřejnila výdaje za uplynulý rok

Rodina prvních paterčat v Čechách napsala poděkování všem, kdo jim finančně i jinak vypomáhají, a současně také zveřejnila, za co vlastně utrácí peníze, které pětici sourozenců posílají dárci.

V uplynulém roce rodina od dárců obdržela zhruba 91 tisíc korun. Na jaké výdaje finanční obnos Kiňovi využili? Vesměs se jedná o praktické věci, jako je vybavení do školky, nebo mimoškolní aktivity. Vyúčtování se objevilo na stránkách Rodinného centra Milovice, které má sbírku pro paterčata na starost. Na transparentní účet za minulý rok dorazilo 90 961 Kč a vybráno bylo 62 904 korun.

„Od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2016 jsme z transparentního účtu zaplatili: obědy v ZŠ pro Antonia, školné v ZUŠ pro Antonia, příměstský tábor pro Antonia, akce v ZŠ a družině pro Antonia, Taekwon-do pro Antonia, plavání pro Antonia, pomůcky do ZŠ, zubní ošetření dětí, oděvy pro 6 dětí, boty pro 6 dětí aj.,“ uvedla ve vyjádření na webu rodinného centra rodina.

Kromě paterčat totiž manželé Kiňovi mají ještě staršího syna Antonia, který už navštěvuje základní školu, a protože péče o mnohočetnou domácnost stojí maminku Alexandru spoustu sil, je potřeba zajistit pro něj mimoškolní aktivity. Rodina je za veškerou pomoc velmi vděčná.

„Bez vaší pomoci bychom chod domácnosti finančně nezvládli,“ vzkazují Kiňovi prostřednictvím stránek. Kromě toho poděkovali také za hmotné dary, například oblečení pro děti nebo hračky, které dobří lidé poslali paterčatům k Vánocům.

Na transparentním účtu je momentálně 260 444 korun, rodina se však snaží získat 616 tisíc, které byly vybrány v minulé sbírce. Tu spravoval Klub dvojčat a vícerčat, avšak poté, co se s rodinou nepohodli, převedli vybraný obnos na pražský magistrát.

Rodiče paterčat situaci řeší soudně, ale zatím neuspěli.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:59 27. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  136
 • Tvl
  64
 • Super
  27
 • Haha
  23
 • Cože
  13
 • Sladký
  9
Komentáře