jít naiDNES.cz

Paterčata trápí kašel, rýma a prázdná lékárnička. Zesnulý režisér již nepomůže

Smrt světoznámého českého režiséra Miloše Formana musela zasáhnout i rodinu paterčat v Milovicích. Vždyť to byl právě tvůrce nezapomenutelných filmových snímků, který společně s manželkou přispěl na život unikátní sourozenecké pětice. Nyní, v době chřipkových epidemií, se dětem nedostává především léků.

Milovické rodinné centrum se opět obrátilo na dobré lidi, kteří chtějí podpořit první česká paterčata, pro jejichž rodiče je nesnadné získat dostatek finančních prostředků, aby mohli uspokojivě pokrýt veškeré potřeby svých potomků.

Aktuálně se po dlouhé zimě potýká rodina s nedostatkem léků, které jsou stále dražší. „Lékárnička během zimy vydala takřka všechny zásoby léků a sirupů – zejména na rýmu a kašel,“ píše se ve zveřejněném seznamu potřebných léčiv na stránkách RC Milovice.

Děti nejvíce potřebují spreje na rýmu, kapky, mořskou vodu, sirup na suchý kašel i odkašlávání, toho druhého prý potřebují více. Hodí se i přípravky na snížení teploty, tea tree oil a v neposlední řadě dětské vitamíny. Rodina ale žádá občany i o drogerii jako sprchové gely či šampony. Za všechny balíčky rodina poděkuje.

V minulosti přistálo na transparentní účet paterčat dvacet tisíc korun z bankovního konta vedeného na jméno Miloše Formana. To, že rodinu v minulosti podpořil svými penězi, potvrdila vdova Martina. 

„Máme s Milošem v Čechách společný účet, ze kterého jsem jim nějaké peníze poslala. Já tyhle věci ale nezveřejňuji, protože proto to nedělám,“ uvedla v Blesku.

Na webu rodinného centra se objevila též informace, že pokud máte chuť paterčata potkat, můžete mít štěstí v zábavním parku Mirakulum. A třeba jim osobně předat nějaký pamlsek.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:00 15. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  120
 • Haha
  17
 • Sladký
  8
 • Super
  7
 • Cože
  7
 • Tvl
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat