jít naiDNES.cz

Paterčata jdou do školky, ale nemají co na sebe. Přispějete rodičům na výbavu?

Slavná česká paterčata Terezu, Deniela, Alexe, Martina a Michaela čeká velká událost. Jsou jim čtyři roky, a tak od září nastupují do mateřské školy. Jenže s tím přichází i další trápení pro rodiče, pro které není snadné pokrýt všechny náklady s vybavením dětí. Navíc maminka Alexandra Kiňová přišla nedávno o nárok na sociální dávky...

Pro paterčata bylo sice ve sbírce Klubu dvojčat a vícerčat vybráno krásných 616 tisíc korun, ale bohužel to nestačí. Kvůli sporům s rodinou převedl klub celou částku na magistrát, který je poté předal paní Kiňové formou daru. Jenže tím šestinásobná maminka ztratila nárok na tolik potřebné sociální dávky, které do té doby pobírala.

„Tím, že došlo k darování částky magistrátem paní Kiňové, tak už ty peníze nebyly nezapočitatelným příjmem a došlo k situaci, že mé klientce jsou zastaveny veškeré sociální dávky. Momentálně čekáme na rozhodnutí, zda jí budou, nebo nebudou obnoveny,“ řekla začátkem srpna serveru iDnes.cz advokátka rodiny Klára Samková.

Situace je navíc ztížená zdravotními komplikacemi Kiňové a tím, že otci dětí Antonínu Kroščenovi končí nástupem dětí do školky nárok na mateřskou. 27 tisíc sociálních dávek rodině chybí a otec bude muset do zaměstnání.

„Paní Kiňová raději ještě nechce zveřejňovat, kam přesně bude její muž nastupovat do zaměstnání, ale je to místo poměrně slušné a odpovídající,“ uvedla Samková.

Rodinné centrum Milovice však Kiňovým také od počátku pomáhá a vyhlásilo sbírku oblečení a dalších věcí do mateřské a základní školy. Tu totiž navštěvuje nejstarší syn Tony.

Seznam potřeb paterčat není zrovna malý, rodiče nemají peníze.

Seznam potřeb paterčat není zrovna malý, rodiče nemají peníze.

Dětem by se nejvíce hodily softshellové bundy, pyžama, pláštěnky, holinky, trička, tepláky, trenýrky nebo tekuté mýdlo. Oblečení a výbavu do školy potřebuje také Antonio.

Hmotné dary můžete zasílat na adresu Rodinného centra Milovice s označením “Paterčata“ nebo poslat peníze na transparentní účet číslo 2900747774/2010.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:54 pátek 15. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  390
 • Haha
  142
 • Tvl
  29
 • Cože
  28
 • Super
  13
 • Sladký
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat