jít naiDNES.cz

Zvrat v případu pašeračky Terezy: Kontroly na letišti prý drogy nenašly

Za bezmála deset měsíců se pašeračka Tereza, která čeká na verdikt ve vězení v pákistánském Láhauru, k soudu dostavila už mnohokrát. Často úplně zbytečně, protože místní soudy odročují často a rády. Teď jí ale podle právníka Gulla Hassana Khana svitla naděje, že se její případ zdárně vyřeší a mladá Češka ze všechno vyvázne bez větší újmy.

„V té věci je jeden velmi důležitý faktor,“ uvedl podle Blesk.cz právník Gull Hassan Khan, který je s případem Terezy H. dobře obeznámen.

„Všichni svědci sice potvrdili, že drogy byly nalezeny celními úředníky při kontrole... Jenže pracovníci třech dalších kontrol, včetně té protidrogové, ji očistili!“ prozradil advokát. Tereza H. přitom nadále trvá na tom, že o drogách ve svém zavazadle nevěděla.

Soudce se bude při vyhodnocování důkazů muset poprat s otázkou, jak je možné, že Tereza na letišti prošla bez problémů tolika kontrolními stanovišti a heroin u ní neobjevili ani policejní specialisté. 

Na tom je pochopitelně vystavěna strategie obhajoby. „Její právník v případu odvedl kus dobré práce,“ dodal Khan, který věří v nevinu Češky, kterou 10. ledna 2018 zadrželi na letišti v Láhauru, protože v jejím kufru našli devět kilogramů heroinu.

Tereza podle něj věří, že bude očištěna a více než desetiletému trestu se vyhne. „Je plná naděje. Řekla mi, že než dopíše svou knihu, kterou dokončuje, bude venku,“ uvedl. 

České ministerstvo zahraničních věcí tyto informace ale zatím nepotvrdilo.

Rozhodnutí v kauze se opravdu blíží. Zaznít už měly závěrečné řeči, jenže jednání bylo několikrát odročeno. Po nich už by měl následovat rozsudek, proti kterému se Češka může podle pákistánských zákonů ještě dvakrát odvolat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:53 5. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  64
 • Haha
  43
 • Tvl
  23
 • Super
  22
 • Sladký
  13
 • Cože
  12
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat