Paroubek: Sobotka se Zaorálkem? Mají ze mě panickou hrůzu, protože jsem schopný!

18. června 2017
Jako živá voda se zatím jeví comeback Jiřího Paroubka do ČSSD. Někteří voliči sociální demokracie jeho návrat přímo oslavují, vedení strany ale nadšené příliš není. Proč? To pro Expres.cz vysvětlil sám bývalý předseda vlády.

Informace o návratu bývalého předsedy ČSSD zastínily například i sobotní sněm sociálních demokratů, kde hlavní představitelé strany svým voličům představili „zbrusu nový“ program.

Možná i z tohoto důvodu jsou Lubomír Zaorálek a Bohuslav Sobotka proti tomu, aby se Jiří Paroubek vrátil do „jejich“ strany. Sám čtyřiašedesátiletý expremiér je ale jiného názoru a má pocit, že z obou politiků mluví strach.

„Já si myslím, že se domnívají, že chci být snad předsedou ČSSD, ale já s nimi nechci soutěžit o žádné funkce, chci být řadovým členem,“ řekl bývalý předseda vlády pro Expres.cz

Chování současných představitelů „jeho strany“ Paroubka poměrně zaskočilo. „Je to k smíchu! Jako někdejší člen ČSSD, který měl prokazatelně nejlepší úspěch a který je chce podpořit, bych čekal něco jiného.“

Jsou vzkazy Lubomíra Zaorálka a Bohuslava Sobotky skrz česká média znakem toho, že vrchní představitelé ČSSD mají z Jiřího Paroubka strach? „Oni se panicky bojí každého, kdo je schopný,“ vrátil úder bývalý šéf sociálních demokratů.

Jiří Paroubek se rozpovídal o nové éře ČSSD.

Jiřího Paroubka v ČSSD někteří lidé nechtějí.

Jiří Paroubek také Expresu prozradil, že si vybíral z více než dvaceti nabídek, minimálně jedna byla prý i z Prahy! „Nakonec jsem si vybral tu, kterou jsem si vybral, a to kvůli respektu k panu Semerádovi (starosta Cerhenic na Kolínsku, pozn. red.).“

Jiří Paroubek o návratu do politiky uvažoval už nějaký ten pátek. Podle informací Expres.cz o comebacku ale nechtěla slyšet ani jeho manželka Petra. Ta se ale na Valentýna s bývalým premiérem rozešla, a čtyři měsíce po odloučení se tak Jiří Paroubek vrací do politiky.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:29 pondělí 16. října 2017. Anketa je uzavřena.

  • 77
  • 31
  • 26
  • 17
  • 16
  • 12
Komentáře