jít naiDNES.cz

Nemocnice hrůzy: V Pardubicích zmrzačili Adámka, teď to odneslo malé miminko!

Pardubická nemocnice čelí dlouhodobě velké kritice. | foto: Koláž ExpresuProfimedia.cz

Nechvalně proslulá pardubická nemocnice čelí dalšímu obvinění. Špitál, který „proslavila“ kauza Adámek, měl před časem zanedbat péči novorozence. Dítě nedostalo včas léky a má trvalé následky. Nemocnice chybu přiznává.

O novém skandálu v pardubické nemocnici informovala Česká televize a server iDNES.cz. Letos v červnu narozená holčička měla po porodu v krvi stafylokoka. Podle medicínských postupů jí byla nasazena antibiotika.

Lékaři z pardubické nemocnice ale holčičce antibiotika nasadili až s několikahodinovým zpožděním, což prý zapříčinilo, že se u novorozence zastavil vývoj.

Dnes, kdy jsou holčičce čtyři měsíce, je prý patrné, že je dítě zdravotně postižené. Rodina od nemocnice požadovala vydání dokumentace. Na základě toho se pardubický špitál rozhodl provést vlastní šetření.

„Provedli jsme šetření, zda byl dodržen doporučený standardní medicínský postup. Vyhodnotili jsme to tak, že došlo k nesouladu mezi postupem doporučeným odbornou společností a mezi tím, jakým způsobem naši lékaři prováděli léčbu,“ uvedla pro MF DNES tisková mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

„O žádném novém případu z tohoto roku nevíme. Je možné, že po zveřejnění případu šetření sami zahájíme,“ sdělila policejní mluvčí Eva Maturová.

Vyjádření přidalo také vedení Pardubického kraje, které je zřizovatelem zmíněné nemocnice. To požaduje, aby za pochybení nesla odpovědnost konkrétní osoba.

Adámek krvácel, sestry se jen dívaly

Nejedná se zdaleka o jedinou kauzu, ve které pardubická nemocnice figuruje jako hlavní viník. Českou veřejnost hodně zasáhla událost z roku 2017, kdy do nemocnice přišel osmiletý Adámek. 

Jan Vyčítal se svým milovaným synem. Tehdy byl Adámek ještě zdravý.

Jan Vyčítal se svým milovaným synem. Tehdy byl Adámek ještě zdravý.

Podstoupil operaci mandlí, čtyři dny poté začal silně krvácet. Kamery zachytily, jak mu nikdo z personálu nepomohl. Bezradní pracovníci nemocnice jen kolem chlapce pobíhali a očividně nevěděli, co mají dělat.

Chlapec skončil v bdělém kómatu a má poškozený mozek. Adámkův otec se s pardubickou nemocnicí soudí o více než dvacet milionů korun. 

Adámka čekala jen běžná operace mandlí. Po ní ale skončil v kómatu.

Adámka čekala jen běžná operace mandlí. Po ní ale skončil v kómatu.

Špitál zpočátku svou vinu popíral. Nedávno ale nemocnice tatínkovi postiženého chlapce nabídla šest milionů korun. Adámkův otec to nakonec akceptoval.

Další zásadní zlom přišel letos v září, kdy policie obvinila lékařku i dvě sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat