„Ženatí muži by se mohli stát kněžími!“ Papež František opět šokoval veřejnost

10. března 2017
Papež František je již proslulý svými liberálními a kontroverzními výroky. Ty vzbuzují značně rozporuplné pocity. Zatímco jedni vítají reformaci církve s radostí, druzí by se rádi drželi zaběhnutých pořádků. Nyní přišla hlava církve s dalším šokujícím prohlášením!

Římskokatolická církev se dlouhodobě potýká s nedostatkem kněží. Že se jedná o nepopulární povolání, je jasné už jen proto, že vyžaduje celoživotní celibát. Církevní představitelé se už roky přou, jak tuto situaci řešit. A s návrhem přišel také papež František.

Muži, kteří jsou již ženatí a všeobecně je o nich známo, že vedou spořádaný, příkladný a zbožný život, by se mohli i přesto, že již mají rodinu, stát kněžími. Jejich manželství by ale zůstalo zachováno i nadále, k tomu by pochopitelně potřebovali souhlas manželky. Zároveň dodal, že kněžím, kteří již žijí v celibátu, by toto pravidlo neumožnilo oženit se.

Papež František zdůraznil, že jeho plán rozhodně nemá být předzvěstí zrušení celibátu.

„O zrušení celibátu je třeba pečlivě přemýšlet a zvážit všechna pro a proti. Přeci jen je to praxe, která trvá již mnohá staletí. A zatím těch pozitiv přinesla určitě více, než negativ,“ uvedla hlava církve. Jaká pozitiva měl na mysli, již však bohužel papež neupřesnil.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:21 sobota 8. července 2017. Anketa je uzavřena.

  • 19
  • 11
  • 7
  • 6
  • 6
  • 6
Komentáře