Smutek papeže Františka: Se slzami v očích pohřbil těhotnou sekretářku

28. února 2016
Hlava katolické církve papež František prožíval nelehké chvíle. V pouhých třiceti čtyřech letech mu náhle zemřela jeho sekretářka Miriam Woulou, která byla v sedmém měsíci těhotenství. Během jejího včerejšího pohřbu papež, který jí přinesl 12 bílých růží neskrýval smutek.

Fotogalerie

Papež František je jako hlava katolické církve tím, kdo často poskytuje duchovní útěchu truchlícím po ztrátě blízkého člověka. Nyní se sám musel vyrovnávat se smrtí své mladé sekretářky.

Teprve čtyřiatřicetiletá Miriam Woulou do Vatikánu přišla jako křesťanská uprchlice z Eritreje. Jako sekretářka a recepční pracovala pro papeže v domově svaté Marty, kde František spolu s dalšími kněžími bydlí.

Miriam našli mrtvou v jejím bytě na okraji Říma. Zemřela v důsledku silné cukrovky, kterou ještě zkomplikovalo pokročilé těhotenství. Ani Miriam ani její nenarozené dítě se nepodařilo zachránit.

Na pohřební obřad ve vatikánském kostele svatého Štěpána dorazil papež neskrývající smutek s kyticí dvanácti bílých růží, kterou položil vedle rakve své spolupracovnice.

U rakve své spolupracovnice odsloužil papež dvacetiminutovou zádušní modlitbu.

Následně papež osobně odsloužil dvacetiminutovou zádušní modlitbu. Miriam bude mít jistotu, že při cestě na onen svět se za ní přimluvil ten nejpovolanější, pro kterého věrně pracovala a pojilo ho s ní i přátelství.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:43 pondělí 27. června 2016. Anketa je uzavřena.

  • 14
  • 11
  • 7
  • 7
  • 7
  • 5
Komentáře