Vrah prvňáčka z Pardubic a jeho záhadné brýle: Měl je, aby nemohl utéct!

Proč měl Vladimír u soudu brýle? Policisté mu prý chtěli znesnadnit orientaci, kdyby se pokusil o útěk. | foto: koláž Expresu

U soudu se choval nanejvýš zvláštně. Vladimír J., jehož policie obvinila z vraždy sedmiletého syna Davida v Pardubicích, kromě záhadných vyjádření šokoval i prapodivnými lyžařskými brýlemi. Jenže ty mu ve skutečnosti s největší pravděpodobností nasadili sami policisté. A to proto, aby měl v případě pokusu o útěk znesnadněnou orientaci.

Případ vraždy sedmiletého prvňáka Davida v Pardubicích zatím obklopuje řada nesrovnalostí. Během noci na pondělí ho měl v posteli bodnout jeho otec Vladimír, ten se k činu přiznal, jenže jeho motiv je záhadou. Lidé z okolí se shodují, že měl se synem skvělý vztah.

Hodně podivně působil i Vladimírův výstup u pardubického soudu, který na něj posléze uvalil vazbu. Muž působil mimořádně klidně, ostatně sám prohlásil, že se nikdy necítil klidnější. K synově vraždě řekl jen tolik, že to ani jinak skončit nemohlo. A zaujal i prapodivnými lyžařskými brýlemi, v nichž v čekací místnosti seděl.

Variantou, se kterou se veřejnost spokojila, bylo, že si lyžařské brýle Vladimír J. vzal, aby si vzhledem k silné medializaci případu uchránil identitu. Otázkou ale je, proč by měl skla brýlí zvenku přelepená. Záhadu rozklíčoval zdroj, který oslovil Blesk.

Otec se přiznal k vraždě sedmiletého prvňáčka, u soudu se choval naprosto...

Vladimír u soudu seděl v podivných brýlích.

Podle něj teď již obviněnému muži nasadili speciální brýle sami policisté, a to z několika důvodů. 

Tím hlavním je, že chtěli Vladimírovi ztížit orientaci v prostoru, kdyby se náhodou pokusil o útěk. Vzhledem k tomu, že reálnou variantou jeho motivu k vraždě je i psychická porucha, mohlo by jeho chování skutečně být nevyzpytatelné.

Sedmiletého prvňáčka v Pardubicích zavraždil jeho otec Vladimír J.

Vladimír J. se přiznal k vraždě vlastního syna.

Dalším důvodem je skutečně i snaha utajit Vladimírovu identitu či třeba znesnadnit jeho komunikaci s okolím. I přesto ale obviněný muž dokázal na několik otázek novinářů odpovědět.

Speciální brýle policisté používají od roku 2009, kdy došlo ke změně zákona. Kromě brýlí mohou obviněnému na hlavu nasadit i pytel, což ale není zrovna nejvstřícnější varianta. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat