Holčičku (†9) zřejmě z paneláku vyhodil bratr. Podle svědků tragédii předcházela hádka

Bestiální vraždě zřejmě předcházela hádka. | foto: reprofoto FTV Prima

Kolem tragické smrti teprve devítileté holčičky, kterou z desátého patra ostravského paneláku vyhodil její příbuzný a následně zemřel také, visí stále mnoho otazníků. Policii není znám přesný průběh celé události ani vrahův motiv, mohlo by jim však pomoci svědectví dalších obyvatel domu. Někteří z nich už osudnou chvíli popsali v reportáži FTV Prima.

Devítiletá holčička z Ostravy se těšila na prázdniny, pouhý den před vysvědčením ji místo toho stihl krutý osud. Její příbuzný, pravděpodobně bratr, ji vyhodil z desátého patra paneláku a poté skočil za ní. Oba na místě zemřeli (psali jsme ZDE).

Přestože k tragické události došlo už ve čtvrtek, stále nad ní visí mnoho otazníků. Není například znám vrahův motiv a jisté není ani to, zda dívenku z paneláku skutečně vyhodil a až poté skočil za ní, nebo skočil rovnou s ní v náruči. 

Štábu FTV Prima se podařilo získat svědectví obyvatel domu, většině z nich se však o tragické události příliš mluvit nechtělo. „Já jsem jen nakoukla z okna a šla jsem pryč, nemohla jsem se na to vůbec dívat,“ řekla třeba jedna z obyvatelek.

„Mně stačí teď jenom jít okolo toho místa a úplně se otřepu. Nedovedu si představit, že někdo může vyhodit devítileté dítě,“ přidává se další.

O poznání sdílnější pak byla dívenka, která v osudnou chvíli stála jen kousek od místa, z něhož vrah holčičku vyhodil. „Tady někde jsem viděla, že ten chlap měl otevřené okno. V duchu jsem si říkala, že tam kouří nebo tak nějak. Měl v náručí holčičku, která plakala,“ popsala.

Fakt, že zavražděná dívka plakala, by mohl nahrávat teorii, že zrůdnému činu předcházela hádka. To ostatně prohlásil i další svědek. „Slyšeli hádku. A on prý potom to dítě vzal na sebe a z toho okna se vytočili dozadu,“ popsal.

Kriminalisté okolnosti činu nadále vyšetřují. Následující dny by proto mohly napovědět, zda mu skutečně přecházela hádka, nebo zda byl muž psychicky nemocný či pod vlivem drog.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:50 úterý 30. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  38
 • Cože
  16
 • Trapas
  13
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
 • Super
  5
Komentáře