ČT dráždí Čechy: V reportáži oslavovala mešitu v Brně a spustila tím lavinu nenávisti!

Mešita v Brně nedávno oslavila 20 let své existence. | foto: Profimedia.cz

Naběhla si na smeč! Česká televize chtěla v rámci oslav 20. výročí mešity v jihomoravské metropoli místním muslimům popřát a vzdát hold, její reportáž ale zafungovala spíš jako polibek smrti. Krátce po jejím zveřejnění se totiž spustila lavina více či méně vyhrocených reakcí rozčilených diskutérů.

Jistě to myslel dobře. Jenže, jak je známo, cesta do pekla je často dlážděna dobrými úmysly. „Brno má nejlepší kavárny, hokej a plány do budoucnosti. Vedle toho ale má ještě jeden světový unikát – největší mešitu. Modlitebna je v Brně, minaret až v Lednici,“ vtipkuje ve videu České televize Petr Minařík.

„Brněnští muslimové ale nechtějí provokovat, a tak neslaví. Bojí se negativních reakcí svého okolí. Jsou to paradoxy, když se národní celebritou stane vícenásobný vrah propuštěný na amnestii, a lidé, kteří mají nějaké hodnoty, v něco věří, nežijí jen pro sebe, jsou na jakési téměř veřejné hanbě,podivuje se reportér, který v Brně zasel mír a lásku. Sklidil ale hlavně hněv a nepochopení.

Po zásluze přišel trest

„Na co mají být Brňáci pyšní? Na mešitu, v níž Muneeb Alrawi kázal rodičům, že mají bít děti a učit je nenávisti k nevěřícím? To myslíte vážně?“ hřímá ve své reakci Pavel Aron.  „Typická Česká televize, pyšná na místo, kde se káže islamofašismus,“ pokračuje Spolek pro Česko. 

Diskusního fóra Máme se bát islámu? se zúčastnil i Předseda Ústředí muslimských...

Diskusního fóra Máme se bát islámu? se zúčastnil i předseda Ústředí muslimských obcí Muneeb Hassan Alrawi a spisovatel a publicista Benjamin Kuras.

„A co reportáž ČT natočená před lety, kdy se jistý člověk infiltroval do mešity. To, co zjistil, nebylo nic, k čemu by se dalo gratulovat. Škoda že dnes už ČT nic podobného nenatočí. Dnes točí islámské agitky,“ píše rozhořčená Lea Vojteková Šofránková. 

Česká televize se později ke komentářům vyjádřila ve stručném příspěvku. „Dobrý den. Za vaše komentáře jsme rádi, respektujeme i odlišné názory, pište ale bez vulgarit a urážek. Příspěvky, které to nebudou splňovat, budeme mazat. Děkujeme za pochopení,“ vzkázala na svém facebookovém profilu.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:34 7. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  230
 • Super
  52
 • Tvl
  22
 • Cože
  14
 • Haha
  10
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat