Násilí v Olomouci: Skupinka cizinců tu měla v centru města pobodat mladíka

Ve Smetanových sadech v Olomouci měla skupinka cizinců pobodat sedmnáctiletého mladíka. | foto: Profimedia.cz

Obyvatelé hanácké metropole jsou v šoku! V centru Olomouce měla v noci na neděli skupinka cizinců napadnout a pobodat sedmnáctiletého chlapce.

Chlapec se měl podle důvěryhodných informací vracet v noci na neděli domů přes Smetanovy sady. Na hlavní aleji se mu do cesty postavila skupinka cizinců. Ti mu uštědřili celkem osm bodných a bodnořezných ran.

„Mohu potvrdit, že v noci ze soboty na neděli došlo ve Smetanových sadech v Olomouci k závažné události. Vzhledem k vážnosti situace a s ohledem na vyšetřování nemůžeme v tuto chvíli poskytnout bližší informace,“ informovala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Mladík měl štěstí, že se mu podařilo zavolat záchranku, která byla na místě velmi rychle. „Potvrzuji, že jsme v noci skutečně zasahovali v největším olomouckém parku. Vzhledem k tomu, že jde o závažný případ, který vyšetřuje policie, mohu víc sdělit pouze to, že jsme z místa transportovali nezletilou zraněnou osobu do olomoucké fakultní nemocnice,“ sdělil mluvčí olomoucké záchranky Pavel Lampa.

Skrze ARO skončil hoch nakonec v péči lékařů dětské kliniky olomoucké fakultní nemocnice. „Jeho stav je stabilizovaný a v tuto chvíli je mimo ohrožení života,“ uvedl její mluvčí Adam Fritscher pro Blesk.cz.

Fotogalerie

Komentáře