Zvýšili si platy, ale nejsou v práci! Richterová odhalila prázdné lavice

  11:16
Zvedli si platy, ale do práce nechodí, nařkla Olga Richterová vládní...

Zvedli si platy, ale do práce nechodí, nařkla Olga Richterová vládní představitele. | foto: Profimedia.cz

Přehlasovali prezidenta a zvýšili si platy o sedm procent, do práce se jim ale chodit nechce. Tak pirátka Olga Richterová okomentovala fotku prázdnotou zejících vládních lavic, kterou zveřejnila na sociálních sítích. Takové nařčení se ale některým ministrům nelíbí a ozval se dokonce i opoziční kolega Patrik Nacher, který Richterovou obvinil z pokrytectví.

Prezident vetoval marně, vláda ho přehlasovala a rozhodla, že platy politiků porostou. O sedm procent – tedy o 7100 korun pro poslance, kteří si nově přijdou na 109 500 korun měsíčně, a o 20 tisíc pro premiéra, který bude brát 294 tisíc korun.

Fialův kabinet tak trochu nahrál opozici na smeč, když pouhý den nato ještě občanům zvedl poplatky za Českou televizi a Rozhlas a k tomu prosadil, že platit je budou muset úplně všichni bez ohledu na to, že nemají televizi – nově stačí vlastnit chytrý telefon, počítač nebo tablet.

S další perličkou teď přišla pirátská poslankyně Olga Richterová. Ta zveřejnila fotografii vládních lavic v Poslanecké sněmovně, které ve čtvrtek zely prázdnotou. Označila to za neúctu a výsměch.

„Nikdo z ministrů vlády dnes není v práci. Necelé dva dny po tom, co vládní koalice prohlasovala zvýšení platů. Není to jen neúcta a výsměch lidem, ale i nejrychlejší cesta předhodit zemi populistům v čele s hnutím ANO,“ napsala na sociální síti X.

Mnoho lidí v diskuzi fotka jako taková pobouřila, část lidí ale kritizuje samotný příspěvek. Například ministr dopravy Martin Kupka obvinil Richterovou ze lži – moc dobře prý ví, že on i jeho kolegové v práci byli.

„Prosím? Odpovídal jsem dnes na celkem pět interpelací. Navázal jsem na Zbyňka Stanjuru. Po mě pak vystupovali Martin Baxa a Petr Kulhánek. Zde je i stenozáznam, kdyby někdo stál o Piráty tolik skloňovanou „base evidence“,“ napsal.

Ozval se ale také „kolega“ z opozičních lavic, a to Patrik Nacher. Tomu se pravděpodobně nelíbila poznámka o populistech z hnutí ANO, a tak Olze Richterové připomněl, že ona po dobu tří let, kdy se Piráti na vládě podíleli, nebyla jiná.

„Jen připomínám, že vy jste byli v této vládě tři roky a prázdné lavice vám v té době nevadili, to až nyní, když jste v opozici. Spoluodpovědnosti se nezbavíte...“ napsal.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:16 sobota 5. července 2025. Anketa je uzavřena.

  • 25
  • 11
  • 4
  • 3
  • 1
  • 0
Vstoupit do diskuse (8 příspěvků)
Vezmeme vás na titulní stranu

Ondřej Měšťák: S tátou Extrémní proměny neřeším, podobným operacím nikdy moc nefandil