Geislerová jako první dáma: Takhle vypadá v roli Havlovy ženy Olgy!

2. října 2019
Z hojně obsazované české herečky Anny Geislerové je teď Olga Havlová! Alespoň na několik týdnů, po které režisér Slávek Horák natáčí film prozatím nesoucí pracovní název Havel. Ten se bude točit kolem disidentských let prvního českého prezidenta, jejichž důležitou aktérkou byla právě i vůbec první dáma Česka. Trefil se štáb s obsazením ryšavé herečky?

Patří k nejznámějším osobnostem české historie, a tak není divu, že bude mít vlastní film. Prvního českého prezidenta Václava Havla v něm ztvární herec Viktor Dvořák.

Snímek, prozatím pracovně nazvaný jednoduše Havel, se zaměří na disidentská léta později českého prezidenta a slavnou sametovou revolucí bude končit. 

A tak je jasné, že se příběh bude točit i kolem Havlovy první ženy Olgy. Obsazení její role je možná ještě zajímavější než v případě samotného Havla.

Svéráznou Olgu Havlovou totiž ztvární Anna Geislerová. Taktéž rázná, hojně obsazovaná česká herečka, která se mimochodem poměrně značně politicky angažuje. Režisér Horák si ji nemůže vynachválit.

Anna Geislerová se v novém filmu o Václavu Havlovi promění v jeho manželku Olgu.

Anna Geislerová a Viktor Dvořák jako manželé Havlovi

„Anna Geislerová byla moje instinktivní první volba a o nikom jiném jsem ani neuvažoval, jen jsem doufal, že to se mnou bude chtít dělat. Přišla mi úplně přesná, povahově i typově, zázemím, chováním, životním postojem,“ prozradil v rozhovoru pro iDNES.cz.

Anna Geislerová se v novém filmu o Václavu Havlovi promění v jeho manželku Olgu.

Režiséra Horáka přesvědčil Viktor Dvořák na castingu. O Anně Geislerové měl prý jasno od začátku.

Natáčení odstartovalo už v srpnu, poslední klapka by pak měla padnout v druhé polovině října a premiéra je naplánována na léto příštího roku. Právě teď ale společnost Bontonfilm vypustila první snímky z natáčení. 

Anna Geislerová se v novém filmu o Václavu Havlovi promění v jeho manželku Olgu.

O těchto dvou natáčí režisér Slávek Horák film.

Co myslíte, trefil se režisér s obsazením Geislerové do role Olgy Havlové? 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:11 30. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 70
  • 40
  • 30
  • 29
  • 26
  • 25
Komentáře