Policie zadržela auto, které zabilo české dívky. Kdo ale seděl za volantem?

3. ledna 2017
Britští policisté zadrželi auto, které na Silvestra přejelo dvě české dívky a ujelo od nehody. Jak dvanáctiletá Helina Kotlárovou, tak její o rok mladší sestřenice Žaneta Kroková zraněním podlehly a zemřely. Zatímco smrtící vůz je již známý, po identitě jeho řidiče policie stále pátrá a prosí případné svědky nehody, aby se přihlásili a pomohli s jeho dopadením.

Policisté v britském Oldhamu pracují na dopadení člověka, který na Silvestra autem vrazil do dvojice českých dívek a od nehody ujel. Srážka stála obě dívky, dvanáctiletou Helinu Kotlárovou a její jedenáctiletou sestřenici Žanetu Krokovou, život.

Děvčata přcházela ulici mezi svým domem a obchodem na protější straně, když do nich v plné rychlosti vrazilo tmavé auto, které bezohledně pokračovalo dál v jízdě, aniž by jeho řidič poskytl dívkám pomoc. Na místo okamžitě dorazili členové rodiny dívek, avšak starší Helině již nebylo jak pomoci.

Dvanáctiletá dívka na místě vykrvácela a podlehla masivním vnitřním zraněním. Podle svědectví své starší sestry měla prasklou lebku. Mladší Žaneta byla v kritickém stavu převezena do nemocnice, kde po dvou dnech rovněž zemřela.

Policii se podařilo vypátrat auto, které dívky srazilo. Navzdory původním předpokladům, že šlo o černé kombi Volkswagen Golf, se jedná o větší model Peugeot 807, který už v době nehody byl v havarijním stavu. Identita jeho řidiče je však stále neznámá.

V souvislosti s nehodou policisté zatkli pětici mužů ve věku od 18 do 59 let, kteří měli sedět v autě. Jejich výslechy ale zatím nepřinesly žádný výsledek, všichni svou vinu popírají a schazují ji jeden na druhého. Policie tak prosí další případné svědky, aby se, klidně i anonymně, přihlásili a pomohli s vypátráním muže, který zmařil dva dětské životy.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:06 středa 3. května 2017. Anketa je uzavřena.

  • 15
  • 13
  • 11
  • 9
  • 9
  • 9
Komentáře