Nulová tolerance! Primátor Nwelati z ODS vyhání cizince, jeho otec je Syřan

Raduan Nwelati rozjel kampaň proti cizincům, přitom má sám předky v Sýrii. | foto: Facebook

„Nulová tolerance cizincům! Dodržuj pravidla, jinak tě tu nechceme.“ Předvolební slogan, který musí zaručeně pocházet z dílny Okamurovy SPD, říkáte si zřejmě. Jenže chyba. Takhle totiž hlasy do nadcházejících senátních voleb na svém Facebooku nahání primátor Mladé Boleslavi za ODS. Ještě pikantnější na tom je, že se jmenuje Raduan Nwelati a jeho otec je Syřan!

Jestli část voličů v posledních měsících spílala Václavu Klausovi mladšímu, že by se svým projevem hodil spíše do party Tomia Okamury, pak bude mít ODS teprve teď co vysvětlovat.

Velký poprask totiž na Facebooku spustila reklamní grafika dlouholetého primátora Mladé Boleslavi a předsedy oblastního sdružení v jednom. Kampaň před blížícími se senátními volbami zjevně plánuje opřít o boj s cizinci, kteří mají brát Mladou Boleslav Boleslavanům.

„Boleslav Boleslavákům. Nulová tolerance cizincům. Chceš tu pracovat? Dodržuj pravidla! Jinak tě tu nechceme,“ stojí v grafice, kterou pak doplňuje poděkování za hlasy do voleb.

Možná ještě pikantnější než fakt, že kampaň striktně namířenou proti cizincům vede člen ODS, je samotná osoba zmíněného primátora. Je jím totiž vystudovaný lékař Raduan Nwelati, který má po otci syrský původ. A jeho exotický profil hned vedle zvýrazněného nápisu „Nulová tolerance cizincům“ působí tak trochu komicky.

Raduan Nwelati z ODS je primátorem Mladé Boleslavy od roku 2006.

Raduan Nwelati z ODS je primátorem Mladé Boleslavy od roku 2006.

Lidé ostatně dávají právě tuto úsměvnou nesrovnalost Nwelatimu patřičně znát. On však kategoricky odmítá, že by snad byla jeho kampaň namířená vůči migrantům z Blízkého východu či Afriky. Z Boleslavi by prý nejradši vyhnal dělníky z místní Škodovky.

Nwelatimu nevadí migranti, ale místní dělníci.

Nwelatimu nevadí migranti, ale místní dělníci.

„Já vůbec nehovořím o migrantech, kterých v Mladé Boleslavi je (nula), ale o zahraničních dělnících, kterých jsou tu tisíce a plní nám ubytovny,“ vysvětluje Nwelati, kterého řada lidí upozorňuje na nedostatky ve znalostech českého pravopisu.

Podle něj se totiž dělníci ve městě chovají nepřípustně a obtěžují místní. „Nulová tolerance je proti těm, kteří porušují pravidla, opíjejí se, znečišťují město, obtěžují hlukem,“ vysvětluje Nwelati.„Nemám nic proti cizincům kteří jsem jezdí za prací, ale musí dodržovat pravidla a chovat se slušně. Pokud ne, tak pá pá,“ dodává.

Mladoboleslavský primátor sice našel od řady lidí v boji proti cizincům zastání, jinak to ale na Facebooku schytává ze všech stran. A nit nezůstala suchá ani na ODS, kterou spousta lidí kritizuje, že se v jejích řadách hromadí politici hodící se spíš po bok Tomia Okamury.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:24 20. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Haha
  15
 • Trapas
  5
 • Cože
  4
 • Tvl
  4
 • Sladký
  3
Komentáře

Mohlo by vás zajímat