Na terorismus doplatil i mírumilovný Nový Zéland. Po střelbě je 49 mrtvých!

Při dnešní střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zemřelo 49 lidí, další lidé byli vážně zraněni. Informovala o tom premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová. Dosavadní policejní bilance hovořila o devíti až sedmadvaceti mrtvých.

Podle novozélandské premiérky Ardernové při střelbě ve dvou mešitách ve městě Christchurch zemřelo 49 lidí, uvedla místní média.

Mělo jít o organizovanou akci, útočníci měli podle policie mnoho zbraní včetně výbušnin. Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová uvedla, že zadrženi jsou tři muži a jedna žena. Jeden z nich je osmadvacetiletý Australan, který před útokem zveřejnil protiislámský a nacionalistický manifest.

Střílelo se ve městě Christchurch, a to v mešitách Al Noor a Linwood Masjid v centru metra. Oběťmi teroristického útoku jsou hlavně přistěhovalci a migranti. Policie označila Australana, který je již zadržen, za ultranacionalistu a příznivce extrémní pravice.

Jeden z útočníků svou zběsilou střelbu vysílal na Facebook a platforma nyní žádá uživatele, aby video nešířili, než se jej podaří odstranit. Policie zároveň vyzvala všechny muslimské představitele, aby dočasně uzavřeli všechny mešity.

Fotogalerie

Komentáře