Notre-Dame spálená na uhel. Takto vypadá vnitřek katedrály po ničivém požáru

Požár se přes děsivé prognózy podařilo uhasit, přesto ale na katedrálu Notre-Dame není hezký pohled. Platí to především pro její útroby. Na internetu se objevily první snímky a je na nich vidět, že propadlá střecha nadělala v katedrále paseku. Část věhlasné památky doslova lehla popelem!

Poprvé alarm zazněl už v 18:20, jenže požár se nepodařilo objevit, a tak byl poplach označen za falešný. Když se alarm spustil podruhé, o celých 23 minut později, už byla katedrála Notre-Dame v plamenech.

Možná právě to je důvodem, proč byl nakonec požár úřadující na světově proslulé historické památce tak ničivý. Nejvíce to odnesla střecha, která se propadla dovnitř.

Právě to napáchalo v katedrále největší škody. Jasně to dokazují i první fotografie z vnitřku poté, co se požár podařilo uhasit.

Notre-Dame po ničivém požáru

Vnitřek katedrály byl doslova spálen na uhel.

Části katedrály jsou spálené doslova na uhel. Ohořelá je budova i z venku. Ve skutečnosti se ale dá říct, že s ohledem na původní negativní prognózy, že se ji možná vůbec nepodaří zachránit, je nakonec Notre-Dame ve stavu, který by důkladná rekonstrukce měla napravit.

Notre-Dame po ničivém požáru

Vnějšek katedrály je ožehnutý.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se nechal slyšet, že by katedrála měla být do původního stavu uvedena do pěti let.

Komentáře