jít naiDNES.cz

Notre-Dame spálená na uhel. Takto vypadá vnitřek katedrály po ničivém požáru

Požár se přes děsivé prognózy podařilo uhasit, přesto ale na katedrálu Notre-Dame není hezký pohled. Platí to především pro její útroby. Na internetu se objevily první snímky a je na nich vidět, že propadlá střecha nadělala v katedrále paseku. Část věhlasné památky doslova lehla popelem!

Poprvé alarm zazněl už v 18:20, jenže požár se nepodařilo objevit, a tak byl poplach označen za falešný. Když se alarm spustil podruhé, o celých 23 minut později, už byla katedrála Notre-Dame v plamenech.

Možná právě to je důvodem, proč byl nakonec požár úřadující na světově proslulé historické památce tak ničivý. Nejvíce to odnesla střecha, která se propadla dovnitř.

Právě to napáchalo v katedrále největší škody. Jasně to dokazují i první fotografie z vnitřku poté, co se požár podařilo uhasit.

Notre-Dame po ničivém požáru

Vnitřek katedrály byl doslova spálen na uhel.

Části katedrály jsou spálené doslova na uhel. Ohořelá je budova i z venku. Ve skutečnosti se ale dá říct, že s ohledem na původní negativní prognózy, že se ji možná vůbec nepodaří zachránit, je nakonec Notre-Dame ve stavu, který by důkladná rekonstrukce měla napravit.

Notre-Dame po ničivém požáru

Vnějšek katedrály je ožehnutý.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se nechal slyšet, že by katedrála měla být do původního stavu uvedena do pěti let.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:49 15. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  26
 • Cože
  25
 • Super
  24
 • Tvl
  20
 • Haha
  19
 • Sladký
  17
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat