jít naiDNES.cz

Jsi držák na mikrofon, nicka, nezájem. Fridrichová se pustila do Xavera a děly se věci

Fridrichová se opřela do Veselého. Toho to nezajímá. | foto: Koláž Expresu

Ti dva se příliš nemusí a nebojí se to dát najevo! Hvězda České televize Nora Fridrichová (42) si během přednášky rýpla do moderátora Luboše Xavera Veselého (50), který dlouhodobě kritizuje „její“ pořad 168 hodin. A odezva na sebe nenechala dlouho čekat!

Moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová přednášela spolu s kolegou Markem Wollnerem na ústecké Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Během přednášky přišla řeč i na Luboše Xavera Veselého. Jeho moderátorské výkony se Fridrichové nezamlouvají.

„Mně osobně se způsob vedení rozhovorů s politiky, jak je dělá pan Veselý, vůbec nelíbí,“ řekla podle serveru ParlamentníListy.cz Fridrichová.

O rozhovoru, který nedávno Xaver vedl s premiérem Andrejem Babišem, prohlásila, že se jednalo o „čistou selanku“.

„Já bych nechtěla dělat novinařinu, kde si s politikem povídám o tom, jak se radí s hvězdami, případně že ho mrzí, že jeho děti nejsou v jeho firmách. A pan moderátor, novinář, se nezmíní o tom, že jeho děti byly shodou okolností součástí trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo, takže trochu s tou firmou něco společného měly. Vůbec celý ten rozhovor, když se mě ptáte na pana Veselého, mi evokoval trochu jiné doby. Já bych ráda, aby když jde dneska politik na rozhovor s novinářem, aby tam prožil perné chvilky, a ne aby se spolu dojímali, jak to má pan premiér těžké a jak to dělá, že je tak sakra dobrý,“ pokračovala Fridrichová.

„Politici, kteří kritizují práci veřejnoprávních novinářů, nám často dávají za vzor ty, které lze za novináře označit jen stěží,“ ulevila si ještě na Twitteru hvězda České televize.

30.října 2019 v 11:29, příspěvek archivován: 01.listopadu 2019 v 13:44

Dneska jedu do Ústí nad Labem besedovat na univerzitu. Chtěli po mně poslat za sebe předem nějakou větu, poslala jsem tuhle: Politici, kteří kritizují práci veřejnoprávních novinářů, nám často dávají za vzor ty, které lze za novináře označit jen stěží.

Veselý: Fridrichová mě nezajímá

Co na její slova říká moderátor Luboš Xaver Veselý? Redakce Expres.cz ho oslovila, on neměl ani tušení, že nějaká taková přednáška, kde se o něm mluvilo za jeho zády, proběhla.

„Asi jsem populární,“ řekl nejprve ironicky Xaver. Poté ale trochu zvážněl.

„Vůbec mě Nora Fridrichová nezajímá. Poslední dobou se ke mně vyjadřuje kdekdo a mně to začíná být jedno. Nora Fridrichová je prostě nic. V životě jsem ji ani neviděl,“ řekl na adresu Fridrichové moderátor.

„Trvám na tom, že neexistuje zbytečnější pořad než 168 hodin. Ale je mi to jedno, není to žádná póza. Orel much nelapá,“ dodal na závěr Veselý.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat