jít naiDNES.cz

Fridrichová brání 168 hodin na ČT: Politici by ji nejraději vyhodili a pořad zrušili

Nora Fridrichová si z negativních reakcí politiků nic nedělá. Zvykla si. | foto: Facebook Nory Fridrichové

Novinářka moderuje v ČT již 12 let a 168 hodin patří k divácky vděčným pořadům, i když radost politiků příliš nevzbuzuje. Případně jen pokud jde o jejich politickou konkurenci, a nikoliv je samé. Když jí ale nadávají, nic si z toho nedělá, protože si tak svou vizitku tvoří především oni. V poslední době se její pořad stává terčem módní kritiky ČT.

Nora Fridrichová za ta léta vysílání formátu, který často ukazuje politiky v neformálních situacích, zažila všelicos. V poslední době se dokonce potýkala s výhrůžkami, kdy jí bylo nenávistně vyhrožováno likvidací, včetně členů rodiny. Pro její ostřejší styl jí prostě politici nemusí, ale ona sama je s tím smířená a již si prý zvykla.

„S politiky se potkávám minimálně, nechodím na stranické večírky. Když jsem byla naposledy točit s jedním z předsedů, tak na mě hrozně moc křičel. Je to trochu kontraproduktivní. Vím, že mě moc rádi nemají, když jsem byla na mateřské dovolené, tak měli radost. Politici na mě mají pifku již od dob, kdy jsem dělala parlamentní zpravodajku,“ říká moderátorka v pořadu Osobnost Plus Českého rozhlasu.

Podle Fridrichové má dnes většina politiků mediální trénink a před kameru tak předstupují s maskou. Problém nastává, když se jim pod tu masku novináři dostanou.

„Ve 168 hodinách a v reportážích, které v pořadu pouštíme, jsou ale politici tak trochu demaskováni,“ odůvodňuje, proč není pořad mezi politiky populární. Ale v některých případech jen přece. 

Moderátorka a editorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová.

Moderátorka a editorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová.

„Politici náramně kvitují, když se do našeho pořadu dostane jejich politický konkurent. V tu chvíli je podle nich demokracii učiněno zadost, takhle má fungovat veřejná služba – správně, bravo, braňme Českou televizi. Ale jakmile se pak dostanou do našeho hledáčku sami, tak to je jiná káva. To už jsme neetičtí,“ popisuje své zážitky Fridrichová a vidí také změnu oproti minulosti.

„Vnímám trochu změnu doby na politickém kolbišti, kde si část politiků bere kritiku veřejnoprávní televize jako součást své politické strategie, a pak si myslím, že jsem s pořadem přímo na ráně, protože neformálně nám to politici také vzkazují. Jsou to reakce typu: Takový pořad by tam neměl být, vy byste tam neměla být a podobně. Vím, že představa politiků o tom, jak by pořad měl vypadat, je naprosto odlišná. A v některých pořadech na jiných televizích to je taky vidět,“ naráží na tendenční vysílání soukromých stanic. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:04 25. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  163
 • Trapas
  43
 • Haha
  22
 • Tvl
  17
 • Cože
  13
 • Sladký
  7
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat