Kdo je dáma, která na vás mluví jako Zelenskyj? Nina Vrbovcová zazářila i u Hrušky!

15. března
Od začátku ruské invaze na Ukrajině pravidelně promlouvá k divákům České televize. Její nezaměnitelný projev dobře znají všichni, kdo hltají projevy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Překladatelka Nina Vrbovcová do svého projevu pravidelně dává také emoce, rozhodně nejde o unylé zprostředkování toho, co mají lidé z válkou zkoušené země na srdci.

Aktuálně má Nina Vrbovcová plné ruce práce. V jejím případě tedy spíše ústa, přece jen ji živí překladatelství a tlumočení z ukrajinského a ruského jazyka. Ve službách České televize se teď na obrazovce objevuje velmi často. K divákům díky ní promlouvá i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který v jejím podání snad ještě naléhavější než v původním znění.

„Včera jako vždy skvělá Nina Vrbovcová se svým pravidelným pořadem Víc než osud, tentokrát o Maximu Gorkém a za písňového doprovodu Milana Dvořáka,“ rozplývali se organizátoři kulturního večera s Vrbovcovou v hlavní roli.

Nina Vrbovcová má dokonce svůj pořad Veselé historky z tlumočení.

„Nina má ještě tolik nápadů, minimálně na deset let dopředu, je to studnice nápadů na zajímavé osobnosti. Moc ti, Nino, děkuji a těším se na další pořad,“ zaznělo ve facebookovém příspěvku.

Nina Vrbovcová má dokonce svůj pořad Veselé historky z tlumočení.

Kromě relace Veselé historky z tlumočení se paní Nina blýskla i coby zdatná kuchařka, když se před časem přihlásila do pořadu Vychytávky Ládi Hrušky. Tam se prezentovala skrze pomazánku z lilku, kterou si zamilovala už v dětství.

„Jeden lilek, cibuli, tři stroužky česneku oloupat, nakrájet a rozmixovat v mixéru. Postupně přidávat nakrájenou papriku a oloupaná rajčata. Pak na pánvi mírně zahřejte olivový olej a přidejte směs z mixéru. Směs důkladně promíchejte s olejem, počkejte, až změní barvu. Poté je pomazánka hotová,“ radila tehdy tlumočnice.

„Teplá se podává s těstovinami, studená je báječná na veku nebo tousty. Vždy je fajn jídlo ještě posypat sýrem,“ doplnila Nina Vrbovcová.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:39 středa 13. července 2022. Anketa je uzavřena.

  • 15
  • 8
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
Komentáře