Zatáčka smrti, nebo klidný úsek? Názory na tragickou smrt u Obrnic se liší

Mladá řidička Nikola B. jela rychle a neukočírovala svůj vůz. | foto: Koláž Expresu

Tragickou autonehodu, kterou nepřežila mladá řidička Nikola B., řeší už několik dní celé Česko. Na internetu se vyrojilo mimo jiné také hodně „expertů“, kteří namítají, že povrch vozovky, kde dívka havarovala, není v pořádku a jedná se o nebezpečnou zatáčku. Názory se ale liší, opravdový expert z BESIPu je totiž jiného názoru!

Otřesná událost se udála ve čtvrtek večer. Dvě Nikoly si sedly do Volkswagenu a rozhodly se natočit na mobil svou divokou jízdu. Nahrávku živě vysílaly na svém Facebooku a z původně zábavného videa se stal horor v přímém přenosu, který skončil smrtí mladé řidičky.

Někteří přisuzují vinu tomu, že Nikola B. během řízení nedávala pozor. Jiní viní její spolujezdkyni, která ji ještě více rozptylovala a hecovala. Třetí skupina zase hlásí, že mladá řidička to neměla vůbec jednoduché a cesta, po které se vydala, je velmi nebezpečný úsek!

S tím příliš nesouhlasí Jan Pechout z BESIPu. „Nemyslím si, že by tento úsek u Obrnic byl nebezpečný, pokud řidič dodržuje vše, jak má,“ říká expert na dopravu pro Ústecký deník.

„Možná při rychlejší jízdě za hustého deště, sněhu, náledí či v mlze. Při dopravní nehodě dívek byly ideální podmínky – sucho, nesnížená viditelnost, na silnici žádná větší nerovnost,“ pokračuje Pechout.

Proč podle dopravního experta mladá řidička bourala v úseku, který je podle něj zcela bezpečný?

„Zkušený řidič by možná takovou situaci s přehledem zvládl. Řidička se lekla a strhla volant. Ale pravou příčinu musíme nechat na vyšetřování policie, případně posudku soudních znalců,“ zakončil rozhovor muž, který by rád video z tragické nehody ukazoval začínajícím řidičům jako odstrašující materiál.

S Pechoutem souhlasí redakce webu e-deniky.cz, která podnikla test místa, kde se udála tragická nehoda při rychlosti 90 km/h. „Při předepsané devadesátikilometrové rychlosti je průjezd místem zcela bez problému. Odchylka od normálu byla jen minimální,“ uvádí web e-deniky.cz u videa, kde neznámý řidič testuje údajný nebezpečný úsek.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 7. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  29
 • Sladký
  16
 • Tvl
  12
 • Trapas
  11
 • Cože
  10
 • Haha
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat