jít naiDNES.cz

Násilníci z Mülheimu: Jejich rodiny žijí na dávkách, oběť byla mentálně zaostalá

Nezletilý násilníci z Mülheimu žijí v podivných rodinách. Němci je teď chtějí vyhostit. | foto: Bild, Profimedia

Spolu s kumpány znásilnil mentálně zaostalou dívku (18), u soudu předvedl teatrální divadlo. Čtrnáctiletý Bulhar Georgi S., který se dle mnoha indicií zřejmě hlásí k turecké menšině, se měl ve chvíli, kdy na něj byla uvalena vazba, zhroutit. Jak vyšlo najevo, útočníci pocházejí z rodin, které v Německu žijí ze sociálních dávek a neplatí ani nájemné. Němci teď uvažují o jejich vyhoštění.

Zvlášť nechutný případ sexuálního násilí se odehrál v německém městě Mülheim an der Ruhr. Pětice Bulharů ve věku 12–14 let tam hromadně znásilnila osmnáctiletou dívku. Jak informují některá tamní média, oběť měla být mentálně zaostalá.

Skutečností je, že na čtyři z pěti násilníků je policie vzhledem k jejich věku krátká, v poutech skončil pouze čtrnáctiletý Georgi S., a to proto, že se už v minulosti dvakrát dopustil sexuálního deliktu. Jenže ani jeho nejspíš nečeká zrovna adekvátní trest.

V tuto chvíli se každopádně nachází ve vazbě. A jak informuje třeba server Bild.de, jeho nástup za mříže probíhal zajímavě. Z „hrdiny“, který se dopustil sexuálního násilí na dívce, se najednou stal psychicky zdeptaný kluk.

Podle fotek několika útočníků se zdá, že by za útokem mohli stát zástupci...

Podle fotek několika útočníků se zdá, že by za útokem mohli stát Bulhaři hlásící se k turecké menšině.

„Viděl jsem Georgiho jen dvě minuty. Byl spoutaný a vypadal jako čtrnáctiletý kluk, který musí jít do vězení. Během jednání se zhroutil a usedavě plakal. Snažil se něco říct, ale nedostal slovo,“ řekl jeho advokát Ferdi Yildirim.

Rodiny žijí jen z dávek

Všech pět násilníků by podle všeho mělo pocházet ze dvou příbuzných rodin. A ty spořádaným životem rozhodně nežijí. Podle sousedů jde o agresivní lidi, což platí především pro Georgiho otce, kteří žijí ze sociálních dávek. Sociálka za ně má platit dokonce i nájem.

Chlapci, kteří za sexuálním útokem stojí, především Georgi S. a jeho bratranec Simeon S., se měli v podstatě jen poflakovat po ulici a před místním nákupním centrem.

Spousta indicií zatím vede k tomu, že násilníci jsou Bulhaři hlásící se k turecké menšině.

V první řadě tomu napovídá jejich vzhled, navíc obě rodiny pocházejí z bulharského města Pazardžik, kde právě poměrně početná turecká menšina sídlí. Georgiho S. zastupuje právník tureckého původu.

Patří gang mladistvých, který v Německu znásilnil osmnáctiletou dívku, k...

Část gangu Bulharů hlásících se k turecké menšině, kteří loni znásilnili teprve třináctiletou dívku.

Leccos by vysvětlovala i skutečnost, že v dubnu loňského roku právě Bulhaři hlásící s k turecké menšině spáchali podobný zločin: v šestičlenné skupině znásilnili teprve třináctiletou dívku. K události došlo ve městě Velbert, které leží pouhých dvacet kilometrů od Mülheimu. 

Že by snad násilníci z obou měst patřili ke stejné komunitě? 

Je každopádně možné, že už dlouho na území Německa rodiny mülheimských kriminálníků nezůstanou. Jak totiž informuje Bild, město v tuto chvíli zkoumá možnosti, jak se jich zbavit.

„Zjišťujeme, zda je možnost omezit svobodu pohybu těchto rodin a vrátit je do země původu. Nyní jsme s nimi v kontaktu prostřednictvím úřadu sociální péče pro mládež,“ uvedl tiskový mluvčí města Volker Wiebels.

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Neděle 22. září 2019, svátek má Darina

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz