Odmítnutí azylanti bestiálně znásilnili a uškrtili čtrnáctiletou Susannu

7. června 2018
Brutální sexuálně motivovaná vražda teprve čtrnáctileté Susanny F. otřásá Německem. Za zrůdným činem ve Wiesbadenu stojí rovnou dva neúspěšní žadatelé o azyl. Země se jich i přes zákaz povolení k pobytu nedokázala zbavit dvacetiletého Iráčana Aliho Bašara. Policejní vyšetřování nyní ukázalo, že při bestiálním usmrcení dívky mu asistoval o patnáct let starší občan Turecka, údajně Kurd. Také neúspěšný žadatel.

Od 23. května, kdy bylo nahlášeno zmizení nezletilé dívky, probíhalo v okolí německého Wiesbadenu intenzivní pátrání. To vedlo až po dvou týdnech k nálezu mrtvého a zneuctěného těla nezletilé Susanny tuto středu. Mrtvola byla nalezena na nepřístupném místě a zohavena, ale test DNA její totožnost potvrdil.

Iráčan podezřelý z vraždy do země přicestoval i s rodinou v době nejintenzivnější migrační krize v roce 2015. Susanna se měla přátelit s Bašarovým mladším bratrem. Za jakých okolností však došlo k bestiální vraždě, dosud není jasné.

Úřady potvrdily, že dívka byla surově bita a mučena. Došlo též k pohlavnímu zneužití, což potvrdila soudní pitva. Noční můru završila násilná smrt uškrcením. Jak uvádí Bild, k tomu však došlo až po celonočních zvěrstvech.

Tisková konference wiesbadenské policie k vraždě.

Bašar stačil i s celou rodinou, tedy otcem, matkou a pěti sourozenci, odcestovat 2. června pod falešnou identitou přes Turecko do Iráku.

Policie ve čtvrtek zajistila druhého muže, který se měl obludného zločinu účastnit. Jde o tureckého občana, taktéž před dvěma lety odmítnutého v azylovém řízení. Spojení mezi oběma podezřelými je nejasné.

Zavražděná Susanna byla čtrnáctiletá Židovka.

Susanna byla problémová dívka, od února nechodila do školy a potloukala se s partou v centru Wiesbadenu. Policie evidovala její nezákonnou konzumaci alkoholu.

Svědek potvrdil, že byla viděna ve společnosti muže z uprchlického domu. Centrální rada Židů v Německu potvrdila, že je Susanna židovského původu. I to by mohl být jeden z možných motivů k vraždě.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:09 pátek 5. října 2018. Anketa je uzavřena.

  • 57
  • 17
  • 10
  • 10
  • 10
  • 9
Komentáře