jít naiDNES.cz

V Německu vznikl nový fenomén zločinu. Stojí za ním mladí migranti, obce se bouří

Ministerský předseda spolkového Saska Michael Kretschmer (CDU) asi neudělal moc velkou radost své stranické šéfové Angele Merkelové. To když prohlásil, že chápe obce, které nechtějí přijímat další uprchlíky, a poukázal na kriminalitu v režii mladých muslimských migrantů.

„Nejde tady o nějaké vyhlašování nespokojenosti nebo protest, spíše se jedná o objektivní hodnocení problému z hlediska integrace,“ prohlásil premiér Kretschmer podle magazínu Focus na konto faktu, že se některé německé obce staví proti dalším migrantům, které mají přijmout.

Jako jeden z objektivních důvodů například uvedl, že v mateřských ani základních školách již není pro další příchozí místo. „A jsou tady problémy s lidmi, kteří nechtějí dodržovat naše hodnoty a zákony,“ dodal vrchní politický představitel jednoho z bezprostředních spolkových sousedů České republiky.

Problémy mají větší města jako Drážďany nebo Lipsko, potýkají se s nimi ale obce na všech úrovních. „Ve městech jako Chotěbuz se pohybují dospívající migranti ve větších skupinách a žádná napomenutí na ně nefungují. Existuje tady nový fenomén kriminality,“ říká Michael Kretschmer a nabádá k lepšímu řešení situace zejména u nezletilých.

„Deportace nefungují, protože uprchlíci maskují svou identitu. Budeme-li v této situaci rázně jednat, vyhneme se nespokojenosti, která by u občanů následovala, stejně jako odvrácení od lidových k protestním stranám.“

Pokud jde o aktuálně mediálně probíranou diskuzi k islámu, uvedl politik CDU, že slova „islám do Německa patří“ pro něj byla vždy poněkud nejasná, což ale prý platí i pro opačné tvrzení. Debata se obnovila poté, co minulý týden německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) prohlásil, že islám do Německa nepatří, a dočkal se kritiky Angely Merkelové.

Podle Kretschmera musí být nepřizpůsobivým muslimům dán jasný vzkaz: „V Německu takhle žít nemůžete!“ Zároveň vyzval k ochraně muslimů, kteří se chtějí zapojit do společnosti před těmi, kteří zastupují radikální islám.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:42 25. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  54
 • Super
  27
 • Tvl
  21
 • Cože
  11
 • Trapas
  11
 • Sladký
  9
Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře