Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Něco s otčímem máš a oba lžete! Lidé obviňují dceru řidičky z Liberce. Co řekla Expresu?

  Vražda ze msty, nebo jen nešťastná nehoda s tragickými následky? Smrt matky a dvou dcer vyvolává nové otázky a rozlišné pohledy na celý případ. Jedni jsou přesvědčeni, že smrtelnou nehodu u Mníšku na Liberecku zavinila řidička tak, aby zabila sebe i dvě dcery, které byly po soudních tahanicích svěřeny do péče otce. Jenže verze ženiny prvorozené dcery a otce dvou zemřelých holčiček se spoustě lidí nezdá. Naznačují dokonce, že spolu oba udržují vztah a celý příběh pečlivě vykonstruovali! Co nám autorka šokujícího videa Marie Hanousková řekla?

  Případ smrtelné nehody u Liberce dělí českou veřejnost na dva tábory. Jedni se drží verze, že řidička do popelářského vozu nabourala úmyslně, aby zabila sebe i svoje dvě dcery (†4 a †6), které z rozhodnutí soudu připadly do péče jejího expartnera.

  Přesně tak to v šokující výpovědi na Facebooku popsala její prvorozená dcera Mája Hanousková. Navíc v den tragické nehody (minulý pátek) soud rozhodl o svěření dcer do péče otce.

  „Ovšem OSPOD a SVP (orgán sociálněprávní ochrany dětí a středisko výchovné péče, pozn. red.) trvaly na svých výpovědích ve prospěch matky, a to i přes všechny znalecké psychologické a psychiatrické posudky, kde bylo jasně odborníky napsáno, že děti jsou psychicky týrané a manipulované ze strany mámy,“ popsala dívka. O detailech týrání se však zmiňovat nechtěla. 

  Nyní se začíná objevovat čím dál více svědectví, podle nichž se celý případ nezdá být tak jednoznačný. Manžel tety Máji Hanouskové například tvrdí, že otec holčiček, Martin K., svou partnerku, tedy jejich matku, psychicky i fyzicky týral (psali jsme ZDE). Dokonce jí měl slíbit, že ji dostane do blázince a děti skončí u něj. 

  Navíc lidem se nezdá ani chování autorky videa.

  Podle komentujících na Facebooku není normální, aby den po smrti své matky a svých dvou nevlastních sester natočila video, v němž je pečlivě upravená a místy se dokonce usmívá. Podezírají ji proto, že má celou verzi o psychicky labilní matce předem promyšlenou.

  Dívka promluvila o smrti svých sester a matky a prozradila, co tomu předcházelo.

  Dívka promluvila o smrti svých sester a matky a prozradila, co tomu předcházelo.

  „Určitě by mě nenapadlo den po tak šílené tragédii natočit video a snažit se jako pomoct jiným, aby se to už neopakovalo. Tohle je chladnokrevný počin. Je mi slečny líto, že není schopna většího citu. Tohle není normální reakce, prostě není,“ píše například jedna z mnoha diskutujících pod videem.

  Dokonce i v komentářích pod články serveru Expres.cz se objevují kritické komentáře, že dcera řidičky a nevlastní sestra obou holčiček vůbec nedrží pietu a vypadá, jako by jí celá událost nechávala chladnou.

  Kromě toho se v diskuzích rozhořela ještě i pikantní diskuze o tom, jestli náhodou Hanousková neudržuje se svým otčímem milostný poměr. A že teorii o hromadné sebevraždě nyní šíří společně.

  „Tak nějak mám pocit, jako kdybyste s otčímem měli něco víc... Nevím, tomu videu nějak nevěřím,“ objevil se v diskuzi názor, se kterým souhlasí i další lidé. „Bůhví, jak to má dcera s otčímem, přesně tak. Zůstala bydlet po odchodu matky s cizím chlapem...,“ přidává se další.

  Martin K. sice úřady varoval, nikdo ho ale bohužel nevyslyšel.

  Martin K. sice úřady varoval, nikdo ho ale bohužel nevyslyšel.

  Expres.cz s názorem mnoha diskutujících konfrontoval i samotnou autorku videa Marii Hanouskovou.

  „Jen mě mrzí, že se takoví lidé chytají jediné věci, které mohou, a to komentáře od manžela mé tety. Je to skutečně drsné, co všechno lidé nevymyslí, jen aby ublížili. Mám u otčíma většinu věcí z bytu, ale trávím tam maximálně tři dny v týdnu. Většinu času jsem u přítele,“ řekla nám.

  Odkazovala se přitom na svědectví Aleše Krištofa. Ten mimo jiné otčímovi Marie vzkázal: „S nejstarší dcerou (tedy s Marií, pozn. red.) opět manipuluješ ke svým účelům. K čemu ti to je? Čím ti je zavázaná? Děláš jí ve Škodovce vedoucího, tak ji zneužíváš ve svůj prospěch? Bojí se tě?“

  Později ještě Marie Expresu vzkázala, že komentáře pod videem nečte, protože jí ubližují.

  „Nečtu už ty komentáře. Ubližuje mi to. Dělám to pro správnou věc a za tím si stojím. Počkám teď na vyjádření policie k celému případu a do té doby se vyjadřovat nikde nehodlám,“ napsala.

  Matka se svou starší dcerkou v listopadu 2012. Holčička by za několik dní...

  Matka se svou dcerkou v listopadu 2012. Holčička by za několik dní oslavila sedmé narozeniny.

  Policie zatím případ prověřuje, pracuje jak s verzí, že šlo o usmrcení z nedbalosti, tak i s možností, že šlo pouze o dopravní nehodu. Vyšetřování může trvat i několik měsíců.

  Mája Hanousková, která svou zemřelou matku obviňuje z toho, že své dcery a její sestry zabila úmyslně, zatím s kriminalisty nemluvila.

  „Nevím, kdy půjdu k výslechu. Předpokládám, že mě bude teprve policie kontaktovat,“ řekla Expresu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:11 26. února 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   82
  • Tvl
   73
  • Cože
   56
  • Super
   53
  • Sladký
   41
  • Haha
   38
  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz