jít naiDNES.cz

Nečekané svědectví z parníku: Smrt Simony (18) viděli výletníci, policie je teď hledá

Teprve osmnáctiletou Simonu zde zabil mladík na vodním skútru. | foto: Profimedia / Facebook

Písečtí kriminalisté hledají svědky nedělní tragédie na Orlíku, kde poblíž zámku skútr srazil loďku se dvěma lidmi. Osmnáctiletá dívka při neštěstí zemřela. Podle policie v tu chvíli kolem proplouval parník s turisty, je tedy možné, že právě jejich svědectví by mohlo pomoci vyšetřováním.

Přibližně na 157. říčním kilometru poblíž zámku Orlík došlo v neděli krátce před půl pátou ke srážce vodního skútru s lodí. Na skútru jeli dva mladí muži, na loďce osmnáctiletá Simona J. z Písku a jednatřicetiletý muž.

Dívka při leteckém transportu do nemocnice zemřela. Muž z lodi utrpěl zranění, se kterými byl převezen k ošetření, a osádka skútru byla ošetřena na místě.

Podle policie v době tragédie kolem plul výletní parník. A právě jeho pasažéři by teď policii mohli hodně pomoci.

„Obracíme se na případné svědky události a především pasažéry parníku, kteří by mohli mít fotografické i video záběry, kde by mohli nehodu zachytit, aby se neprodleně spojili s kriminalisty na lince 974 235 320 nebo na lince 158,“ uvedla mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová.

„Přesný průběh tragické události je nyní předmětem prošetřování, kriminalisté vyslýchají svědky, zajistili jsme obě plavidla a nařízena je také soudní pitva zemřelé dívky,“ dodala mluvčí.

Co se tak konkrétně na Orlíku stalo, to nyní vyšetřuje policie. A jestli jste to zrovna vy, kdo byl na zmíněném parníku, ozvěte se na uvedená čísla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:13 8. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  51
 • Super
  33
 • Trapas
  22
 • Cože
  20
 • Sladký
  20
 • Haha
  17
Komentáře