Hrdina v Hostivaři zachraňoval životy, někdo ho přitom sprostě okradl!

Muže, který zachraňoval životy po tragické nehodě, někdo okradl. | foto: koláž Expresu

V úterý došlo v pražské Hostivaři k tragické nehodě, která si vyžádala životy dvou lidí. Několika zraněným tehdy přispěchal na pomoc pohotový řidič tramvaje, jenž projížděl kolem a okamžitě je začal oživovat. Na povrch teď vyplaval ohavný čin neznámého pachatele - během pokusu o resuscitaci zachránce sprostě okradl!

V hostivařské Švehlově ulici se v úterý stala tragická dopravní nehoda. Řidič osobního auta se na červenou vřítil na přechod, který v tu chvíli přecházelo několik lidí, a do čtyř chodců najel. Dva z nich náraz nepřežili, další dva skončili v nemocnici.

Zraněným tehdy přispěchal na pomoc řidič tramvaje a dobrovolný hasič Karel Justián, který se zachoval pohotově a okamžitě začal s resuscitací.

Po několika dnech vyšel najevo hyenismus, kterého se dopustil zatím neznámý pachatel. „Bohužel během zásahu mu nějaká lidská hyena ukradla resuscitační soupravu v hodnotě zhruba pěti tisíc korun, která byla jeho soukromá,“ popsal pro TN.cz kolega Karla Justiána Zbyněk Štíbr.

„Mrzí nás, že jsou mezi námi lidé, kteří neváhají okrást invalidu na vozíku, malé dítě nebo starého člověka, a bohužel je jich stále víc a víc,“ povzdechl si.

Štíbr také prozradil, že jeho ani další kolegy nechutný čin rozhodně nenechává chladným. Celé Odborové sdružení pražských dopraváků se rozhodlo, že hostivařskému hrdinovi pořídí novou resuscitační soupravu na vlastní náklady. „My jsme z toho, jako jeho kolegové, opravdu znechuceni,“ dodává.

Policie stále vyšetřuje, proč přesně k tragické nehodě v Hostivaři došlo. Podle svědků i záběrů z bezpečnostních kamer je zřejmé, že se řidič vřítil na přechod na červenou, ostatní auta totiž v osudnou chvíli už zastavila a chodci měli naopak zelenou. 

Takhle dopadl automobil, který dva lidi zabil a dva zranil.

Takhle dopadl automobil, který dva lidi zabil a dva zranil.

Zkouška na alkohol a omamné látky byla u sedmašedesátiletého řidiče negativní, pravděpodobně je tak na vině příliš rychlá jízda, po níž auto nedokázal ubrzdit. Vzhledem k vyššímu věku bude policie zkoumat i jeho zdravotní stav. 

„Zásadní budou znalecké posudky, které ovšem mohou trvat i měsíce,“ uvedla již dříve policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:11 14. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  9
 • Tvl
  9
 • Trapas
  7
 • Super
  6
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
Komentáře