Drama pod Sněžkou: Ledovka, smyk a autobus visel z mostu

V Peci pod Sněžkou došlo k hrůzostrašně vypadající nehodě skibusu. Po smyku zůstal viset na mostě přes řeku Úpu. | foto: foto: KŘP Královéhradecký kraj

Návštěvníci lyžařského střediska Pec pod Sněžkou dnes odpoledne mohli být svědky dramatické události. Jeden ze skibusů dostal na ledovce smyk a chybělo málo a spadl z mostu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Krkonošské lyžařské středisko Pec pod Sněžkou dnes zažilo nebezpečně vypadající nehodu jednoho ze skibusů. Ten se poté, co vyložil lyžaře jel otočit, aby mohl pokračovat v jízdě, a to se mu málem stalo osudným.

Fotogalerie

Autobus na zledovatělé vozovce dostal smyk a řidič ztratil nad vozem kontrolu. Naneštěstí k nehodě došlo na mostě přes řeku Úpu. Neovladatelný autobus prorazil zábradlí a zůstal přední částí zlověstně viset ve vzduchu nad vodní hladinou.

K nehodě naštěstí došlo když v autobusu neseděli žádní lyžaři a obešla se tak...

K nehodě naštěstí došlo když v autobusu neseděli žádní lyžaři a obešla se tak bez zranění.

Mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová sdělila, že u řidiče nebyl dechovou zkouškou zjištěn žádný alkohol a nedošlo k žádnému zranění. Způsobena byla jen zhruba dvacetitisícová škoda na autobusu a zhruba padesátitisícová škoda na zábradlí.

Na mostě zaklíněný autobus museli vyprostit hasiči. Po jeho odtažení se provoz...

Na mostě zaklíněný autobus museli vyprostit hasiči. Po jeho odtažení se provoz vrátil do normálu.

Poté, co hasiči za pomoci jeřábu vrátili autobus zpět na silnici a ten byl následně odtažen do depa k opravě, se v Peci vše vrátilo do starých kolejí.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:01 12. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  13
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Haha
  6
 • Super
  5
Komentáře