Ztrápená matka nebinárního dítěte je v koncích: Je pro mě těžké říkat dceři „oni“

25. září 2019
Dvacetiletá dívka jménem Robin se před rokem rozhodla stát se nebinární osobou a zvolila si nové jméno. Nově si nechává říkat Sophie a necítí se být mužem ani ženou. Maminka Sarah přiznává, že to se svým dítětem nemá vůbec jednoduché. Největší problémy jí prý dělá nový způsob oslovování. Své dceři už nesmí říkat „ona“!

Matka nebinárního dítěte v rozhovoru pro BBC sdělila, že sice akceptuje novou genderovou identitu svého dítěte, ale zároveň přiznala, že je pro ni velmi těžké přijmout fakt, že své dceři nově musí říkat „oni“.

„Používat zájmeno oni je pro mě opravdu těžké,“ řekla Sarah.

Matka také připustila, že se bojí o profesní budoucnost svého dítěte. Robin alias Sophie chce být doktorem, případně doktorkou. S novou identitou to ale bude dost možná výrazně těžší.

Sarah tvrdí, že by si také moc přála, aby její dcera v budoucnu založila rodinu a žila spokojeným životem. „Každá matka chce, aby její dítě mělo šťastný rodinný život. A k němu patří děti,“ říká Sarah (celé video v angličtině ZDE).

To ale bude asi trochu problém, jelikož Robin alias Sophie podle svých slov není ani žena, ani muž a těžko tak může někdy otěhotnět.

Matka nebinárního dítěte se dále svěřila, že jí dělá velké problémy mluvit o své dceři zejména se svými silně věřícími přáteli.

Matka to má s nebinárním dítětem velmi těžké.

Matka to má s nebinárním dítětem velmi těžké.

„Mám pár přátel, kteří jsou křesťané. Jsou opravdu skvělí. Ale jak jsem jim o tom řekla, jako by tomu nerozuměli,“ smutní Sarah.

„Z mého pohledu je mi tedy trochu nepříjemné mluvit o tom se silně věřícími křesťany. Například nemyslím si, že by moje babička pro toto měla pochopení,“ dodává matka, která se netají tím, že ji rozhodnutí dcery trápí.

„Cítím se stále smutná,“ řekla své dceři na závěr rozhovoru.

Být nebinární osobou je v poslední době celkem in. Nedávno vstupem mezi „neidentifikovatelné“ šokoval svět slavný britský zpěvák Sam Smith. 

Prý se necítí ani jako muž, ani jako žena, a tak si přeje, aby ho lidé oslovovali „oni“.

Někteří ale jeho prosbu berou smrtelně vážně. Například pořadatelé udílení cen britské populární hudby Brit Awards zvažují, že hitmakerovi vyjdou vstříc a zruší kategorie muž a žena. 

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:43 23. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 124
  • 67
  • 67
  • 41
  • 36
  • 32
Komentáře