jít naiDNES.cz

Skupina Naštvané matky končí! (Nejen) rasistické žvásty utnul sám Facebook!

Kontroverzní hnutí Naštvané matky založila Eva Hrindová. | foto: koláž Expres.cz

Nemusíte být vzdělaná, chytrá ani mít přehled. Stačí, že máte dítě. To je podle prapodivné facebookové skupiny Naštvané matky, která byla před pár dny i přes jejich nesouhlas zrušena, to nejdůležitější. To, že jste matka, vám dává odbornost ve všech tématech světa, protože matka přece „ví“.

Skupina vznikla v roce 2015 a v podstatě se jedná o takové „Okamury v sukních“. Ženy, které jsou členkami tohoto hnutí, za slovem matky jen skrývají rasistické a xenofobní útoky a svoje vlastní malé sebevědomí. 

Veškeré útoky obhajují přirozeným strachem o děti a také češstvím. Cizí jim rozhodně nejsou poplašné a vymyšlené zprávy, důležité je, že v lidech vzbudí strach.

Členkami jsou převážně ženy ze střední třídy, které jsou z pozice matek připraveny bojovat proti přílivu imigrantů. I když se názvem odvolávají na mateřství, jejich hnací silou je spíš vztek, strach, zapšklost, závist a nízké sebevědomí. 

Označení „matky“ je pouze jakousi nálepkou, protože s mateřstvím nebo výchovou dětí tyto útoky na menšiny, nemocné ženy, uprchlíky nebo pracovníky neziskových organizací nemají nic společného. 

Svoje mateřství využívají především k argumentaci proti uprchlíkům, protože přece nikdo nemůže mít větší autoritu v boji proti islamizaci než matky, které se bojí o svoje děti.

Před třemi lety dokonce slovně napadly umírající Lucii Bittalovou (†27), která založila kampaň Měsíc raka na osvětu prevence rakoviny děložního čípku. A to jen proto, že se angažovala v iniciativě HateFree Culture. Zakladatelka tohoto debatujícího kroužku Eva Hrindová dokonce přiznala, že Lucii závidí peníze, které na kampaň má. O nějaké solidaritě nebo soucitu nemůže být řeč.

Jejich tvrzení, že vědí lépe než vy, co je třeba, protože jsou matkami, prostupuje celou jejich argumentací. Mateřství ospravedlňuje jakýkoli strach, takže fakt, že nějaký jimi uvedený příspěvek v diskuzích není pravdivý, zkrátka nevadí. Vtipné je i jejich vystupování proti feministkám, které podle nich propagují islám. Naštěstí i lidem z Facebooku došla s těmito plky trpělivost a stránku natrvalo smazali.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 26. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  184
 • Super
  41
 • Tvl
  25
 • Haha
  17
 • Sladký
  14
 • Cože
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat