Číšník Míra byl blízko smrti! Šlo o likvidaci, říká o napadení jeho zmocněnec

Číšník Míra, kterého minulý víkend napadla partička turistů pocházejících z Nizozemska, má prý štěstí, že po útoku vůbec přežil. Podle jeho zmocněnce Jiřího Brycha to prý byla ze strany agresorů likvidace.

Zraněný číšník Mirek V. leží stále v nemocnici, ale nyní už je při vědomí. Podle bývalého policisty Jiřího Brycha, který je zmocněncem napadeného muže, šestatřicetiletý muž už komunikuje a brzy ho čeká další operace.

Samotný incident, kdy se na číšníka Mirka seběhla tlupa cizinců jen proto, že je upozornil, aby v restauraci nekonzumovali vlastní alkohol, Brych okomentoval v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

„Nešlo o obranu, když se zaměříte jen na ty dva, co jsou teď ve vazbě, tak v jednu chvíli, když je Míra (napadený číšník, pozn. red.) na zemi, tak na něj útočí oba. Jeden ho silně mlátí do obličeje a druhý ho kope do zad. Tam vůbec nejde o nějakou obranu, tam jediný účel je toho člověka totálně vypnout a zlikvidovat,“ říká o incidentu bývalý policista Jiří Brych.

„Z mého pohledu je to čistě likvidační věc,“ dodává.

Podle Brycha je také zřejmé, že ti, kteří pražského číšníka tak surově zřídili, byli „ve svém oboru“ profesionálové a věděli, co zrovna dělají.

„V momentě, kdy se ta situace vyhrotila, tak jeden z obviněných jde automaticky do bojového postoje. Je vidět že to není amatér, že ví, co se bude dít, a ví, co chce udělat. Je to likvidační zákrok a musí tam přijít trest,“ má jasno Brych, který dále také naznačil, že číšník Mirek V. měl štěstí, že brutální útok vůbec přežil.

„Pohyboval se na hraně mince, ta spadla na stranu, že žije. Ale mohla spadnout také na stranu, že zemře. Kop do obličeje mohl být tím posledním,“ uzavřel Brych.

Incident se odehrál u obchodního centra Quadrio. Číšník Mirek V. skupinu cizinců z Nizozemska ve věku 24 až 32 let upozornil na to, že na zahrádce restaurace nemohou popíjet vlastní alkohol. Útočníci ho povalili na zem a začali mlátit a kopat hlava nehlava. Poté, co zůstal bezvládně ležet na zemi, tak agresoři z místa činu utekli. 

Partičku cizinců zadržela policie na Letišti Václava Havla, kde si jich všiml bystrý kolemjdoucí. Ze sedmi Nizozemců nejhůře dopadli dva, kteří jsou v současné době ve vazbě a za vážné ublížení na zdraví jim hrozí až deset let za mřížemi.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:44 27. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  19
 • Super
  11
 • Trapas
  10
 • Haha
  9
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat