Jsme spokojeni, odvolání promyslíme. Obhájce nizozemského bijce promluvil o trestu

Smíšené pocity má nejspíš po úterním verdiktu duo obhájců Armina Nahviho, který společně s bratrem Aräshem brutálně zbil pražského číšníka Mirka. Klient Andreje Lokajíčka a Martina Vlčka sice unikl hrozbě odsouzení za pokus o vraždu, zároveň ale dostal šest let natvrdo za těžké ublížení na zdraví. „První stupeň dopadl dobře, s klientem teď probereme, co dál,“ prohlásil Lokajíček.

Bitva obhájců se státní zástupkyní se odehrála v rámci soudního procesu s nizozemskými bratry, kteří loni v dubnu brutálně zbili číšníka Mirka. 

Zatímco státní zástupkyně Taťána Prici usilovala o to, aby byli oba dva odsouzeni za pokus o vraždu, Arminovi obhájci Martin Vlček a Andrej Lokajíček pro změnu z brutálního napadení zkoušeli udělat docela obyčejnou rvačku. Alespoň tak celou událost kvalifikovali v závěrečné řeči.

Jejich velkým trumfem bylo, že poškozený Mirek při bitce upadl a bez jakékoliv koordinace se udeřil o beton hlavou tak silně, až se od země odrazila do výšky patnácti až dvaceti centimetrů. Před soudem se snažili celou věc podat tak, že si vážná zranění hlavy číšník přivodil právě tímto pádem, nikoliv že za něj může jejich klient.

Od soudu nakonec odcházeli se smíšenými pocity. Obžalobu z pokusu o vraždu, za což by Armin i s bratrem mohli skončit až na osmnáct let za mřížemi, soudce Tomáš Kubovec důrazně smetl ze stolu. Jenže na rvačku incident z loňského dubna rozhodně nekvalifikoval.

Soud se dvěma Nizozemci, kteří v Praze zbili číšníka.

Právníci Armina Nahviho Martin Vlček a Andrej Lokajíček

Místo toho za výtržnictví a těžké ublížení na zdraví vyfasoval Armin Nahvi šest let odnětí svobody a následně i desetileté vyhoštění z České republiky. Když pak Andrej Lokajíček odcházel ze soudní síně, bylo znát, že má z verdiktu rozporuplné pocity. Ostatně také Arminovi s kolegou doporučili ponechat si lhůtu pro případné odvolání.

„To, že nebyla přiznána relevance pokusu o vraždu, vítáme. Uvidíme, jak se klient rozhodne dál, my to s ním dnes budeme komunikovat ve věznici a probereme další postup,“ řekl Lokajíček.

Dodal však, že u první soudní instance rozhodnutí soudu považuje za úspěch.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat