jít naiDNES.cz

„Číšníkobijci“ se omlouvají! O soudu s útočníky mluví celé Nizozemsko

Událost číslo jedna! U Městského soudu v Praze dnes začal soudní proces s bratry Arminem a Aräshem Nahviovými a informují o tom média nejen v Česku, ale také v Nizozemsku, kde obžalovaní žijí. Jedna z předních stanic, RTL Nieuws, reportáži věnovala pozici hlavního článku, několik reportérů kvůli události dokonce dorazilo do Prahy. „Z očí do očí: ‚Číšníkobijci‘ se omlouvali muži, kterého málem ukopali k smrti,“ píše například server Algemeen Dagblad.

U Městského soudu v Praze dnes odstartoval proces, který má doslova mezinárodní přesah. Téměř před rokem se poblíž obchodního centra Quadrio v centru Prahy strhla rvačka, kterou těžkými zraněními zejména v oblasti hlavy odnesl číšník Miroslav. Dva bratři, Armin Nahvi a Aräsh Nahvi, nyní čelí obvinění z pokusu o vraždu, protože jejich útok byl natolik intenzivní, že šlo poškozenému o život.

Událostí dne bylo první stání nejen v Česku, ale také v Nizozemsku, kde oba bratři žijí. Soudní síň od rána praskala ve švech a mezi přítomnými novináři bylo právě i několik holandských reportérů. Třeba z přední stanice RTL Nieuws.

Právě RTL Nieuws pak události věnovala pozici hlavního článku na svých webových stránkách. Informuje o tom, jaké následky si číšník Miroslav z útoku odnesl, a cituje oba bratry, kteří se mu v soudní síni tváří v tvář omluvili.

V Praze byl přítomen reportér Jeroen Akkermans, který také zhodnotil chování Armina a Aräshe.

Soud s Nizozemci

Soud s Nizozemci

„Oba bratři jsou velmi provinilí. Sedí s hlavou skloněnou mezi rameny, pořád jsou to ale chlapci s hodně širokými rameny. Říkají, že byli silně pod vlivem alkoholu, snaží se zbavovat plné odpovědnosti. To je pochopitelné. Oba dva u soudu přirozeně bojují za svůj život,“ píše reportér.

O soudním procesu s nizozemskými bijci v Praze informují média po celém...

O soudním procesu s nizozemskými bijci v Praze informují média po celém Holandsku.

Velmi aktivní je v celé věci i redakce deníku Algemeen Dagblad, která do Prahy vyslala reportéra Victora Schildkampa. Ten už během jednání postoval na Twitter jeden aktuální příspěvek za druhým. 

Algemeen Dagblad oběma mužům přezdívá slovem, které by se podle internetových slovníků dalo přeložit jako „číšníkobijci“.

„Z očí do očí: ‚Číšníkobijci‘ se omlouvali muži, kterého málem ukopali k smrti,“ stojí v titulku na jejich stránkách.

Několik článků pak soudu věnovala i další holandská média. Mezi nimi třeba i další přední server De Telegraaf. Také jeho reportéři popisují, jak u soudu oba bratři projevovali lítost a zbitému Miroslavovi se omlouvali a slibovali mu zaplatit odškodné.  

Proces s oběma útočníky bude zítra pokračovat výpovědí manažera restaurace, kde k napadení došlo, některých znalců a také svědků.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:40 13. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  65
 • Tvl
  21
 • Cože
  19
 • Sladký
  17
 • Super
  16
 • Haha
  15
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat