jít naiDNES.cz

Sáru (6), kterou nalezli nahou v lesoparku, znásilnil pedofil! Promluvil otec holčičky

Šestiletou dívku policie našla v lesoparku nahou. (Ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Záhadný případ se objevil v pondělí v Třinci. Malou holčičku, která se podle prvních informací ztratila, policie po pár hodinách našla uprostřed lesoparku. Dívka na sobě ale neměla žádné oblečení. Zpočátku nebylo jasné, zda dívku někdo vylákal, v pondělí večer ale policisté zadrželi podezřelého. Nyní se potvrdilo, že zvrhlík se pokusil děvčátko znásilnit.

V Ostravě v pondělí odpoledne zasahovalo několik pátracích jednotek včetně policejního vrtulníku. Hledali šestiletou dívku, která se kolem 13 hodiny ztratila v třineckém lesoparku.

„Nechyběli ani psovodi se služebními psy a vrtulník, který monitoroval oblast a vytipované osoby ze vzduchu,“ popsala zásah mluvčí frýdecko-místecké policie Lenka Sikorová.

Dívka nakonec byla nalezena, podle FTV Prima, která zprávu jako první přinesla, ale neměla žádné šaty. Vyrojily se tak spekulace, zda holčičku někdo nevylákal.

Policie to nejprve nechtěla komentovat, během několika desítek minut po nalezení dívky se jí ale podařilo zadržet podezřelého.

„Vzhledem ke stadiu prověřování a věku dítěte ale nemůžeme v tuto chvíli poskytnout bližší informace,“ dodala Sikorová.

Obavy z nejhoršího se potvrdily. Děvčátko se skutečně mělo stát obětí pedofila. Ten měl holčičku odtáhnout do křoví, kde jí škrtil a měl se pokusit se jí i znásilnit.

„Unesl jí u zkratky, jak se jde od páté základní školy ke kurtům. Je tam potok a lávka. Tam prý ji unesl a znásilnil, když odběhla kousek od ostatních dětí,“ popisuje otec holčičky Roman Stonavský.

Ač byl pachatel dopaden, otec napadené holčičky se o svou dcerku pochopitelně bojí a nespouští jí z očí. Bojíme se o holku, to víte! Kdo ví, kdy se najde další takový blázen, co si počíhá na další dítě.

Policejní mluvčí Sikorová ale připustila však, že policisté nevylučují souvislost s jiným podobným případem z letošního srpna. Neznámý muž tehdy lákal dítě do stejného lesoparku. Chlapec s ním nejprve šel, ale pak se rozhodl jinak a utekl.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:16 25. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  35
 • Cože
  28
 • Trapas
  15
 • Super
  12
 • Sladký
  11
 • Haha
  10
Komentáře