Němečtí nacisté byli za války proslulí hromaděním zlata a cenností porůznu zabavených a nakradených obětem jejich zlovůle. Po válce se po většině těchto pokladů slehla zem. I dnes po sedmdesáti letech se stále klenoty z nejtemnější kapitoly lidstva objevují a přitahují pozornost.
Šla si zaplavat do jezera, vrátila se se zlatou cihlou
Část ztraceného nacistického zlata občas naleznou ti, kteří po něm vůbec nepátrají. To se přihodilo před pár týdny šestnáctileté turistce, která si šla zaplavat do jezera Königssee poblíž známého Hitlerova Orlího hnízda v bavorském Berchtesgadenu.
Ta z vody vylovila půlkilový zlatý prut, na který narazila náhodou. Jeho cena se odhaduje na téměř půl milionu korun. Poctivá dívka nález odnesla na policii, podíl z ceny v podobě nálezného jí však nemine.
V Polsku prý nalezli ztracený vlak s pokladem
Jedna zlatá cihla v jezeře je nic proti nálezu poblíž polského Valbřichu. Nedaleko českých hranic prý Němec s Polákem našli legendární ztracený vlak plný zlata a šperků.
Znají prý přesné místo, kde se vlak nachází, odmítají jej však prozradit. Cestu k pokladu neprozradí, dokud jim Polsko nepřislíbí 10% z hodnoty pokladu.
Na místo pochopitelně míří desítky lovců pokladů toužících po ztraceném nacistickém zlatě. Ti by však měli být opatrní. V prvé řadě, poklad tak jako tak připadne Polsku. Nad to je pravděpodobné, že celý vlak je podminován a hledači tak riskují vlastní životy.
Je libo Hitlerův Mercedes? Připravte si 85 milionů
Poslední nacistický klenot, který vzbudil pozornost veřejnosti není ze zlata, ale jeho cena je podobně závratná. Perfektně zachovaný Maybach DS8 Zeppelin by stál miliony sám o sobě. Jeho hodnotu však ještě navyšuje fakt, že patřil samotnému vůdci 3. říše Adolfu Hitlerovi.
Jeden z nejluxusnější vozů své doby daroval v roce 1935 Hitler indickému maharádžovi Bhupinderu Singhovi z Patialy. Dnes patří dánskému sběrateli Henriku Fredriksonovi. Právě ten je ochoten jej přenechat za astronomických 85 milionů korun případnému zájemci.